Tenis. ATP Challenger. Jerzy Janowicz z kolejnym zwycięstwem. W następnej rundzie powalczy o największe osiągnięcie w tym roku

Piotr Rutkowski
Jerzy Janowicz na dobre powrócił do rywalizacji na światowych kortach
Jerzy Janowicz na dobre powrócił do rywalizacji na światowych kortach Mariusz Kapala / Gazeta Lubuska
Jerzy Janowicz pokonał w dwóch setach Frederico Ferreirę Silvę, 7-6(6); 6-1 w pierwszej rundzie challengera ATP 90 w Sewilli.

Grający w turnieju z dziką kartą Polak posłał aż dziesięć asów serwisowych, nie popełniając przy tym ani jednego podwójnego błędu serwisowego. Tylko raz dał się przełamać swojemu portugalskiemu rywalowi.

W 1/8 finału „Jerzyk” zmierzy się z Hiszpanem Carlosem Tabernerem (4). W przypadku triumfu zainkasuje najwięcej punktów do rankingu ATP od marca 2020 roku. W zestawieniu live 31-letni Polak jest 657, najwyżej był 14 (2013).

Jednak jak powiedział w trakcie turnieju w Kozerkach (w sierpniu tego roku) presja wygrywania na nim nie ciąży jak dawniej:
- Ja tak naprawdę mówiłem kilka razy że takie ciśnienie które na mnie ciążyło przez te pare lat, i ból tak naprawdę fizyczny i psychiczny, no już mam nadzieję że przemija powoli i na dzień dzisiejszy chcę się cieszyć każdym meczem, jak się uda to wygranym meczem. No na tym szczeblu to jest moja gra, i z doświadczenia już wiem że na niższe szczeble już nie będę schodził. Jeżeli nie będę sobie radził na tym szczeblu i na wyższym, no to będę się żegnał...

Przypomnijmy, że łodzianin wraca w tym roku do rywalizacji po około 2-rocznej przerwie spowodowanej kontuzją. Łącznie z dzisiejszym triumfem zanotował 6 zwycięstw przy 6 porażkach. W ubiegłym tygodniu grał w challengerze na Majorce, gdzie odpadł w ćwierćfinale.

Turniej w Sewilli wygrywali w przeszłości m.in. Alejandro Davidovich Fokina, Felix Auger-Aliassime, Casper Ruud czy Pablo Carreno Busta.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0