Tenis stołowy. Wygrana KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg z TTC Nowy Sad w Lidze Mistrzyń. Elizabeta Samara psychicznie wytrzymała [ZDJĘCIA]

Marcin Radzimowski
Drugi ćwierćfinałowy mecz Ligi Mistrzyń ETTU rozegrano 26 stycznia w Tarnibrzegu Marcin Radzimowski
W drugim ćwierćfinałowym meczu Ligi Mistrzyń tenisistki stołowe KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg w czwartek, 26 stycznia w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Tarnobrzegu pokonały rywalki z TTC Novi Sad (Serbia) 3:0, awansując do półfinału rozgrywek. W pierwszym meczu rozegranym na wyjeździe podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka również wygrały 3:0.

Druga wygrana KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg z TTC Novi Sad

Niespodzianki nie było. Faworytki z Tarnobrzega w czwartkowy wieczór potrzebowały półtorej godziny na to, by odprawić zespół z Serbii do domu i z tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzyń.

Pierwsze dwa starcia trwały możliwie krótko. Yang Xiaoxin poradziła sobie z Annamarią Erdelyi, wygrywając 3:0 kolejno 11-9, 11-6 i 11-6. Później do stołu podeszły Yu Fu i Aneta Makszut. Reprezentantka KTS Enea Siarkopol Tarnobrzeg wygrała 3:0, choć wynik nie odzwierciedla gry, bo w pierwszym i trzecim secie łatwo nie było: (14-12,11-3,13-11).

W drugim ćwierćfinałowym meczu jedynie gra Rumunki Elizabety Samary trwała nieco dłużej. Ta część zakończyła się zwycięstwem Samary 3:2 z dobrze grającą Tijaną Jokić, po dwóch pierwszych przegranych przez nią setach. Zawodniczka z tarnobrzeskiego teamu pokazała jednak, jak ważna w sporcie jest psychika - wygrywając kolejne trzy starcia: 9-11, 4-11, 11-4, 11-7, 6-3.

Przypomnijmy, że kilka dni temu w pierwszym ćwierćfinałowym starciu podopieczne trenera Zbigniewa Nęcka w Serbii pokonały ekipę TTC Novi Sad 3:0.