Tenis to nie tylko sport. To pasja, praca i... całe życie! Te kobiety mają moc. Dlaczego postawiły właśnie na tę dyscyplinę?

Materiał informacyjny Grupy LOTOS
Udostępnij:
Tenis to dyscyplina sportu, w której polskie zawodniczki osiągają wspaniałe sukcesy. Każda z zawodniczek pisze jednak swoją historię. A ta okupiona jest ciężką pracą, latami wyrzeczeń i godzinami na korcie. Jak wygląda rzeczywistość polskich tenisistek i co jest potrzebne, aby osiągnąć sukces w tej dyscyplinie sportowej?

Tenis – te kobiety swoje serca zostawiły na korcie

Profesjonalne uprawianie tenisa wymaga podporządkowania tej dyscyplinie niemal całego życia. Nie byłoby sukcesów we współczesnym tenisie, gdyby nie solidne podwaliny i przetarte szlaki, jakie w XXI wieku wydeptała Agnieszka Radwańska, która była wiceliderką rankingu WTA.

Każda z zawodniczek jednak zaczynała podobnie - od ciężkiej i konsekwentnej pracy już od najmłodszych lat.

To niewątpliwie dzięki jej sukcesom w Polsce coraz więcej dziewcząt zaczęło marzyć o prawdziwej karierze i sukcesach. Zawodniczka nieraz w wywiadach podkreślała, jak potrzebne jest wsparcie i odpowiednie zaplecze w drodze na szczyt.

Ojciec i pierwszy trener sióstr Radwańskich podkreślał w wywiadach, że decyzja o wychowaniu córek na sportsmenki na światowym poziomie była obarczona ogromnym ryzykiem finansowym, jakie na swoje barki wzięła wówczas cała rodzina.

Przyszłość polskiego tenisa – poznaj polskie tenisistki

Nasz rodzimy kobiecy tenis ma się dobrze nie tylko za sprawą najbardziej znanych zawodniczek. Wśród młodych, ambitnych tenisistek jest m.in. Weronika Falkowska, która na koncie ma cztery triumfy w turniejach singlowych rangi ITF, a do tego dziesięć deblowych zwycięstw, co zaowocowało notowaniem na 375 pozycji rankingu WTA.

Na tym jednak ambitna zawodniczka, którą pasją do tenisa zaraził jej tata, nie zamierza poprzestać.

Moim marzeniem jest wygrać Wielkiego Szlema oraz znaleźć się w TOP 10 WTA - mówi śmiało Weronika Falkowska.

Tenisistka podkreśla również, jak istotne jest wsparcie sponsorów i partnerów w dalszym rozwoju.

Grupa LOTOS stale pomaga w dofinansowaniu rozwoju mojego tenisa. Dzięki środkom finansowym jestem spokojna o zabezpieczenie kosztów związanych m.in. z wyjazdami na turnieje oraz wynagrodzeniem trenerów - opowiada.

Kolejną z zawodniczek młodego pokolenia, za którą stoją sukcesy jest Magdalena Fręch - mistrzyni Polski z 2020 i 2021 roku. Jej ciężka praca zwieńczona została notowaniem na 88. pozycji rankingu WTA.

Jak podkreśla zawodniczka, już w dzieciństwie miała w sobie entuzjazm do różnych sportów. Blisko jej rodzinnego domu była szkółka tenisowa, i tak rozpoczęła się przygoda z tą dyscypliną. W jakich barwach Magdalena Fręch widzi swoją przyszłość?

W tej chwili skutecznie dążę do TOP 50 w rankingu WTA w grze pojedynczej, jak chyba każda tenisistka marzę o wygraniu Wielkiego Szlema - mówi zawodniczka.

Za tymi sukcesami stoi również wsparcie sponsorów, wśród nich Grupa LOTOS, która przyczynia się do pojawiania się coraz większej liczby Polek w światowej czołówce tenisa.

LOTOS pomaga spełniać marzenia polskich tenisistek

Tenisistki marzące o sukcesach sportowych mogą liczyć nie tylko na wsparcie swoich najbliższych, lecz również na wsparcie klubów, związku, a także sponsorów takich, jak LOTOS. To właśnie dzięki współpracy LOTOSU i Polskiego Związku Tenisowego powstał Narodowy Program Upowszechniania Tenisa – Rakiety LOTOSU kierowany do zawodników i zawodniczek do lat 12.

Program ma na celu wyłapywanie tenisowych diamentów i umożliwianie im dalszego rozwoju, a także odciążenie portfeli rodziców, którzy nie zawsze są w stanie pokryć rosnące koszty związane z uprawianiem pasji swoich dzieci. To także motywacja dla klubów w szukaniu talentów.

Często pierwszy kontakt z tenisem okazuje się wyborem na całe życie.

To dyscyplina sportu, której poświęciłam i poświęcam swoje życie. Dążę do sukcesów i osiągam je. To moje życie, pasja, radość, emocje - mówi Magdalena Fręch.

LOTOS PZT Team – jaka jest idea projektu?

LOTOS PZT Team powołany do życia został w roku 2019. Celem projektu była chęć umożliwienia rozwoju perspektywicznym oraz utalentowanym zawodniczkom i zawodnikom. LOTOS swoją pomocą i wsparciem finansowym obejmuje osiągających sukcesy i stawiających pierwsze kroki w profesjonalnych zawodach.

Wśród inicjatyw, jakie wspiera LOTOS, jest również Narodowy Dzień Tenisa, który odbywa się w 14 polskich miastach i ma na celu popularyzację tej dyscypliny sportu. W 2022 roku inicjatywa odbędzie się już po raz piąty. Kto wie, być może właśnie na takim wydarzeniu, ktoś zapała miłością i zainteresowaniem do tenisa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Więcej informacji na stronie głównej Sportowy 24