Tenis. Turniej WTA w Warszawie. Finał debla pań z Polkami

PaW
Maja Chwalińska nie zagra w finale gry podwójnej w Warszawie
Maja Chwalińska nie zagra w finale gry podwójnej w Warszawie Andrzej Szkocki
Polak Maja Chwalińska w parze z Jesiką Maleckovą zakończyła udział w deblu w tenisowym turnieju WTA - "BNP Paribas Poland Open" na kortach ziemnych w Warszawie na etapie półfinału. Polka i Czeszka przegrały w półtorej godziny 6:7(3), 0:6 z Anną Daniliną z Kazachstanu oraz Niemką Anną-Leną Friedsam.

Pierwszy set był wyrównany, początkowo żadna z par nie była w stanie utrzymać swojego podania. Walka gem za gem toczyła się do samego końca partii i o wyniku decydował tie-break. W nim Kazaszka oraz Niemka szybko odskoczyły rywalkom i wygrały 7-3.

Niekorzystny wynik zdeprymował Maję Chwalińską i Jesikę Maleckovą. Ich przeciwniczki od początku przejęły inicjatywę i zdominowały drugiego seta, zwyciężając w imponującym stylu 6:0.

W finale, który zostanie rozegrany już w niedzielę ok. godziny 12.30, Danilina i Friedsam zagrają z Katarzyną Kawą oraz Alicją Rosolską. Polki w piątkowym półfinale pokonały Gruzinkę Natelę Dżalamidze i Viktoriję Golubic ze Szwjacarii 6:4, 3:6, 10-8.