Press Focus/x-news
Madryt, Hiszpania. W niedzielnym (28 czerwca) meczu 32. kolejki ligi hiszpańskiej Real Madryt wygrał na wyjeździe z Espanyolem 1:0. Dla Thibauta Courtoisa było to już 15. w tym sezonie ligowe spotkanie bez straconego gola. Belgijski golkiper zrównał się tym samym z Manuelem Neuerem i obaj znajdują się na czele tej klasyfikacji spośród bramkarzy z lig TOP5.

Całkiem możliwe, że Courtois zostanie w najbliższym czasie samodzielnym liderem. Liga niemiecka zakończyła już w miniony weekend rozgrywki, zaś w Hiszpanii rozegrane zostanie jeszcze sześć kolejek. Co więcej, Belg może również zakończyć dominację Jana Oblaka w klasyfikacji Trofeo Zamora.

Nagroda, przyznawana w Hiszpanii za najniższą średnią straconych goli, od czterech sezonów pada łupem Słoweńca. W bieżących rozgrywkach Courtois ma w tej chwili średnią 0,62 straconej bramki na mecz. U Oblaka wynosi ona 0,71.