Zaktualizowano
THW Kiel, niedzielny rywal piłkarzy ręcznych PGE VIVE Kielce w Lidze Mistrzów (początek spotkania o 19, transmisja na Canal + Sport), w hicie Bundesligi pokonało mistrza Niemiec, SG Flensburg-Handewitt. Dla drużyny Michała Jureckiego to pierwsza porażka w tym sezonie. Świetny mecz rozegrał w czwartek inny były gracz z Kielc, Tobias Reichmann.

Przed rozpoczęciem rozgrywek ligowych obie drużyny spotkały się w meczu o Superpuchar. Po rzutach karnych wygrał wtedy zespół z Flensburga.

W czwartek przyszedł czas na rewanż w Bundeslidze. Na początku spotkania goście popełniali proste błędy w ataku i „Zebry” szybko objęły prowadzenie, a do przerwy prowadziły różnicą pięciu bramek. W 23 minucie na boisku w drużynie Flensburga pojawił się były rozgrywający PGE VIVE, Michał Jurecki. Jednak po chwili dostał dwuminutową karę i już nie wrócił na boisko.

Początek drugiej połowy to świetna gra gości, którzy zmienili obronę na 5-1 i szybko przyniosło to efekt. Kilończycy zaczęli się gubić, przez siedem minut nie rzucili gola i w 37 minucie był remis 18:18. Potem przez kilkanaście minut na niewielkim prowadzeniu było THW.

O wygranej kilończyków zadecydowało ostatnie 10 minut meczu. Jeszcze w 51 minucie był remis 23:23. Potem flensburczycy, tak jak na początku meczu, mieli kilka strat, co natychmiast wykorzystała drużyna z Kilonii. W 53 minucie odskoczyła ona na 26:23 i już nie oddała wygranej. W końcówce bardzo dobrze bronił bramkarz THW, Niklas Landin, który zakończył mecz z 38-procentową skutecznością.

- Nasza pierwsza połowa była jedną z najlepszych, jakie do tej pory zagraliśmy w tym sezonie. Graliśmy z niewiarygodną odwagą i agresywnością. Nie możemy być zadowoleni początku drugiej połowy, kiedy straciliśmy pięć bramek z rzędu. Musimy o tym porozmawiać. Ale muszę także pochwalić Flensburg, który zapewnił wysoką jakość meczu. Dzięki obronie 5-1 SG zaczął odrabiać straty. Ważne było zachowanie spokoju, wykazanie się sprytem. Moi chłopcy stoczyli wielką walkę, co mnie bardzo ucieszyło – mówił dla internetowej strony THW Kiel trener „Zebr”, Filip Jicha.

Dla Flensburga była to pierwsza porażka w rozgrywkach (wcześniej drużyna ta miała jeden stracony punkt), ekipa Jureckiego zajmuje czwarte miejsce w tabeli. Piąte jest THW Kiel z trzema wygranymi i porażką.

THW Kiel - SG Flensburg-Handewitt 28:24 (18:13)

THW Kiel: N. Landin (1–16, 37–60 min, 9 obron), Quenstedt (16–37, 4 obrony - Duvnjak, Reinkind 3, M. Landin 4, Kristjansson, Weinhold 2, Wiencek 2, Ekberg 5 (3), Zarabec, Horak, Bilyk 3, Pekeler 4, Nilsson 5.

SG Flensburg-Handewitt: Bergerud (1-60, 10 obron) - Golla 3, Hald, Glandorf, Svan 1, Wanne 2 (1), Jeppsson 1, Jöndal 3, Steinhauser 2, Versteijnen, Zachariassen 2, Johannessen 5, Gottfridsson 1, Jurecki, Röd 4.

Świetny mecz rozegrał w czwartek były prawoskrzydłowy PGE VIVE, Tobias Reichmann. Jego drużyna, MT Melsungen, pokonała dotychczasowego lidera, SC Magdeburg 31:29 (16:13). „Ippe” zdobył w tym meczu aż 12 bramek, oddając 14 rzutów. Dla Magdeburga gole zdobywali inni byli zawodnicy z Kielc – Żeljko Musa trzy, a Piotr Chrapkowski jedną.

Rusza Liga Mistrzów. PGE VIVE Kielce wśród faworytów

Była KIELECKA piłkarka ręczna – dziś zawodniczka bikini fitness [zdjęcia]

ZOBACZ PIĘKNE KIBICKI PIŁKI RĘCZNEJ

OTO NOWE PGE VIVE KIELCE. ZOBACZ ZMIANY I SKŁAD NA SEZON 2018/2019 [ZDJĘCIA]

SŁAWEK SZMAL SKOŃCZYŁ 40 LAT. Zobaczcie „KASĘ”, JAKIEGO NIE ZNACIE [UNIKALNE ZDJĘCIA]

20 LAT TEMU W KIELCACH ODBYŁ SIĘ PIERWSZY MECZ GWIAZD ISKRA SHOW.

PRAWIE JAK MESSI. MICHAŁ JURECKI WYSTĄPIŁ W TURBOKOZAKU

POLUB NAS NA FACEBOOKU. NAJWIĘCEJ INFORMACJI O ŚWIĘTOKRZYSKIM SPORCIE NA:

Materiał oryginalny: THW Kiel pokonało mistrza Niemiec w sprawdzianie przed niedzielnym meczem z PGE VIVE Kielce [ZDJĘCIA] - Echo Dnia Świętokrzyskie