Michał Nowak
Fragment meczu E.Leclerc Radomka - #VolleyWrocław.
Fragment meczu E.Leclerc Radomka - #VolleyWrocław. Tadeusz Klocek
Siatkarki E.Leclerc Radomki Radom w swoim debiucie w Lidze Siatkówki Kobiet po pięciosetowym boju pokonały 3:2 #VolleyWrocław, choć po dwóch setach przegrywały 0:2.

E.Leclerc Radomka Radom - #VolleyWrocław 3:2 (22:25, 17:25, 25:15, 25:17, 15:11)
E.Leclerc Radomka: Grabka 5, Szczepańska-Pogoda 27, Skrzypkowska 13, Bączyńska 3, Bałucka 7, Ponikowska 2, Drabek (libero) oraz Biała 14, Kubacka 10.
#Volley: Gajewska 4, Rasińska 13, Soter 11, Murek 15, Wers 7, Łozowska 12, Kuziak (libero) oraz Felak 6, Piśla, Wołodko 1.
Sędziowie: Damian Lic i Grzegorz Janusz.
MVP: Majka Szczepańska-Pogoda (E.Leclerc Radomka).

Radom wrócił do żeńskiej ekstraklasy po ponad 30 latach przerwy. Po raz ostatni zespół Radomki na tym szczeblu rozgrywkowym grał w sezonie 1982/1983. Inauguracji towarzyszyły duże emocje, zarówno przed meczem, jak i w jego trakcie. Niestety, gospodynie nie zaczęły dobrze tego pojedynku. W pierwszych akcjach nie radziły sobie kompletnie z przyjęciem zagrywki wrocławianek i tablica już po paru minutach pokazywała wynik 2:8. Podopieczne trenera Jacka Skroka starały się ambitnie odrobić stratę, ale przyjezdne wciąż utrzymywały bezpieczną przewagę. Dopiero w końcówce E.Leclerc Radomka nieco zniwelowała prowadzenie rywalek (22:24), ale ostatnie słowo należało do ekipy #VolleyWrocław, która wygrała premierową odsłonę.

Drugą odsłonę zespół z Radomia rozpoczął nieco lepiej, ale wciąż inicjatywa należała do wrocławianek. Przy stanie 6:9 o pierwszą przerwę w tym secie poprosił trener Skrok. Tuż po nim asa serwisowego posłała Natalia Murek. Szkoleniowiec gospodyń nie mógł w tym spotkaniu skorzystać z drugiej rozgrywającej, Mai Pelczarskiej, która narzeka na kontuzję. Radomianki miały problemy ze skończeniem pierwszej akcji, a kontry bezlitośnie wykorzystywały przeciwniczki. Do połowy seta sytuacja nie była najgorsza (13:16), niestety potem zespół z Wrocławia już zdecydowanie kontrolował przebieg gry i zwyciężył wysoko, bo do 17.

Pierwsze prowadzenie w tym meczu zespół E.Leclerc Radomki objął dopiero w trzecim secie (4:3). Radomianki w tej odsłonie prezentowały się zdecydowanie lepiej, a przede wszystkim grały dość równo, a to momentalnie przekładało się na wynik. Po skutecznym ataku Majki Szczepańskiej-Pogody po prostej było 10:7. Gospodynie niesione głośnym dopingiem licznie zgromadzonej w hali MOSiR-u publiczności utrzymywały przewagę. Po błędzie rozgrywającej z Wrocławia było już 14:8, a kilka chwil później po świetnych zagrywkach Szczepańskiej-Pogody 17:9. Podopieczne trenera Jacka Skroka nie zamierzały zaprzepaścić tej przewagi (22:14). Wspomniana zagrywka zdecydowanie w tej partii była po stronie gospodyń. Właśnie tym elementem miejscowe zdobyły punkt na wagę zwycięstwa w secie (24:15). Już w kolejnej akcji E.Leclerc Radomka zdobyła punkt dający zwycięstwo w partii numer trzy! Dla siatkarek z Radomia to pierwszy wygrany set od wielu lat w żeńskiej ekstraklasie!

W kolejnym secie zespół gospodyń kontynuował swoją dobrą grę. Wciąż dobrze po stronie E.Leclerc Radomki funkcjonowała zagrywka (9:5). Można chyba śmiało powiedzieć, że w drużynie z Radomia opadły emocje związane z inauguracją, co przełożyło się na większy spokój i już w tym fragmencie meczu gra wyglądała zdecydowanie lepiej. Po skutecznym ataku Renaty Białej było 19:14. Po asie serwisowym Izabeli Bałuckiej E.Leclerc Radomka miała pierwszego setballa (24:15), a wykorzystały go parę chwil później po zepsutej zagrywce Anny Łozowskiej doprowadzając do tie-breaka.

Decydująca partia nie zaczęła się dobrze dla E.Leclerc Radomki (0:2). Szybko jednak to miejscowe przejęły inicjatywę. Skuteczny atak Szczepańskiej dał prowadzenie gospodyniom (5:3), a parę chwil później skuteczna była kapitan Skrzypkowska i przewaga wzrosła do trzech "oczek" (7:4). Drużyny zmieniały strony przy wyniku 8:6. Po asie Bałuckiej było 13:11, a po autowym ataku rywalek E.Leclerc Radomka miała piłkę setową! Wykorzystała ją od razu, po ataku Renaty Białej i pierwsze zwycięstwo radomianek w LSK stało się faktem!

E.LECLERC RADOMKA RADOM. AKTUALNE INFORMACJE DOTYCZĄCE ZESPOŁU - TUTAJ

Zobacz 20 najciekawszych transferów w regionie radomskim

[UNIKATOWE ZDJĘCIA] Kibicowskie klimaty w regionie radomskim. Niektórych ekip już nie ma

E.Leclerc Radomka Radom zaprezentowała się kibicom. Zobacz zdjęcia!

[TYLKO U NAS] Znane i mniej znane fakty z radomskiego świata sportu

HIT! Zdjęcia radomskich sportowców z wakacyjnych wypadów!

Rafał Wolski, znany piłkarz z Głowaczowa, stanął na ślubnym kobiercu [ZDJĘCIA]

Materiał oryginalny: Tie-break E.Leclerc Radomki Radom na inaugurację Ligi Siatkówki Kobiet. Radomianki wygrały 3:2 z #VolleyWrocław - Echo Dnia Radomskie