To już pewne. Wilfredo Leon zadebiutuje w reprezentacji...

To już pewne. Wilfredo Leon zadebiutuje w reprezentacji Polski w Gdańsku! "Chcemy, żeby był od początku na zgrupowaniu"

ŁŻ

Dziennik Bałtycki

Aktualizacja:

Dziennik Bałtycki

Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Na zdjęciu: Wilfredo Leon ©Sylvia Dabrowa

Wilfredo Leon w barwach reprezentacji Polski zadebiutuje w Ergo Arenie. Stanie się to podczas turnieju kwalifikacyjnego do igrzysk olimpijskich, który 9 sierpnia rozpocznie się w Gdańsku!
Na zdjęciu: Wilfredo Leon

Na zdjęciu: Wilfredo Leon ©Sylvia Dabrowa

- 24 lipca 2019 mija karencja i wtedy Wilfredo Leon może już oficjalnie zagrać w każdym meczu, nawet w sparingowym. Do tego czasu będzie trenował. Na pewno będzie już grał w zamkniętych sparingach. Chcemy, żeby był od początku na zgrupowaniu - potwierdza na antenie radia RFM FM Jacek Kasprzyk, prezes Polskiego Związku Piłki Siatkowej.

Wilfredo Leona i spółkę w Ergo Arenie, w ramach eliminacji do igrzysk olimpijskich w Tokio, czekać będą potyczki z Francją, Tunezją i Słowenią. Turniej odbędzie się w dniach 9-11 sierpnia.

CZYTAJ TAKŻE: Mariusz Pudzianowski... skoczkiem narciarskim. "Stoch, bój się!" [zdjęcie]

Oczywiście nie można przewidywać, że Leon od razu wskoczy do pierwszej szóstki w reprezentacji Polski. Na miejsce, mimo wszystko, musi sobie zasłużyć postawą na boisku. Wydaje się jednak, że z tym nie będzie żadnego problemu. Kubańczyk, który dostał polskie obywatelstwo, to siatkarz o wybitnych umiejętnością. Jak podkreśla też Kasprzyk, w biało-czerwonej drużynie już został dobrze przyjęty.

- Chłopcy go docenili i przyjęli, mimo że jest gwiazdą. To najlepszy zawodnik na świecie. Kiedy przyjechał na zgrupowanie, to pokazał się jako normalny człowiek. Nie zadzierał nosa. Po prostu kumpel z boiska - zdradził sternik PZPS.

Przypomnijmy, że 25-latek dostał polskie obywatelstwo w lipcu 2015 roku. Od razu rozpoczął starania o to, by zagrać w biało-czerwonej kadrze. Musiał jednak najpierw odbyć obowiązkowy okres karencji. Siatkarz z niecierpliwością czeka na to, by wreszcie zadebiutować w kadrze.

[b]CZYTAJ TAKŻE: Wilfredo Leon: Odliczam dni, by zagrać w reprezentacji Polski[/b]

- Nie mogę się doczekać. Codziennie żałuję, że ten moment nie może nastąpić szybciej, ale nic nie mogę z tym zrobić. Niestety, takie są procedury (FIVB zgodziła się na zmianę reprezentacji, ale Leon musi odbyć dwa lata karencji - red.). Cierpliwie czekam, aż spełni się moje marzenie - mówił niedawno Leon.

Wilfredo Leon po polsku: Z reprezentacją Polski będę trenował w Zakopanem


źródło: RMF FM

W związku z ciszą wyborczą komentarze zostały wyłączone, zapraszamy z powrotem w niedzielę wieczorem.

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej