Tomasz Berkieta wygrywa na Wimbledonie. Drugie zwycięstwo Polaka

Filip Bares
Opracowanie:
ANDRZEJ SZKOCKI/POLSKA PRESS
Tomasz Berkieta awansował w środę do trzeciej rundy wielkoszlemowego Wimbledonu juniorów. Polak ograł Francuza Nathana Trouve w dwóch setach 6:3, 6:4.

Berkieta gra dalej

Zajmujący 1159. miejsce w seniorskim rankingu ATP doszedł przed rokiem do ćwierćfinału wielkoszlemowego Wimbledonu juniorów. W tym roku Polak jest rozstawiony w turnieju z numerem 4. W pierwszej rundzie 17-latek wyeliminował Australijczyka Pavle Marinkova (884.)7:6 (7-4), 6:2. W drugiej rundzie czekał na niego Nathan Trouve (1528.). Francuz wcześniej pokonał Amerykanina Alexandra Razeghiego (1253.) 6:3, 6:4.

Już otwierający mecz gem dostarczył nie lada emocji. Trouve miał dwie szanse na przełamanie Polaka, ale ten dzielnie się obronił. W kolejnym sam miał break-pointa, ale również go nie wykorzystał. Berkieta zrehabilitował się w 4. gemie, gdy miał podwójną szansę na breaka i już za pierwszą przełamał rywala. Polak mógł powiększyć przewagę w 6. gemie, ale zmarnował break-pointa. Z kolei Trouve nie potrafił mu już zagrozić i Berkieta wygrał pierwszą partię 6:3.

W drugiej odsłonie mieliśmy więcej chaosu. Berkieta niespodziewanie dał się przełamać już w 2. gemie i przegrywał 0:2. Polak szybko zaczął odrabiać straty, bo wygrał cztery kolejne gemy z rzędu, dwukrotnie wygrywając przy serwisie Francuza. Trouve ustabilizował serwis przy stanie 2:4, ale przewaga była już zbyt duża do odrobienia. W finałowym gemie Berkieta nie stracił punktu i wygrał drugiego seta 6:4.

Co przed Polakiem?

W trzeciej rundzie wielkoszlemowego Wimbledony Berkieta zmierzy się z Rafaelem Jodarem, który w rankingu ATP zajmuje 1347. miejsce. W pierwszej rundzie Hiszpan wyeliminował Koreańczyka Donghyuna Hwanga 6:4, 1:6, 6:2, a w drugiej Marokańczyka Reda Bennaniego.

Spotkanie Tomasza Berkiety z Rafaelem Jodarem zaplanowano na jutro, nie przed godziną 12.