DW
Tomasz Kędziora nie zagra w Lidze Mistrzów. Dynamo Kijów odpadło po batalii z Club Brugge Fot. Wojciech Szubartowski / Polska Press
Tomasz Kędziora nie zagra w Lidze Mistrzów. Dynamo Kijów zremisowało w szalonym meczu z Club Brugge 3:3, co ostatecznie nie dało Ukraińcom awansu. Polski obrońca zagrał 90 minut, ale o promocji zdecydowało pierwsze spotkanie, w którym Belgowie minimalnie wygrali 1:0.

Tomasz Kędziora tradycyjnie znalazł się w podstawowym składzie Dynama Kijów na spotkanie w ramach eliminacji do Ligi Mistrzów. Ukraiński zespół podchodził do domowego meczu wyjątkowo zmobilizowany. W pierwszym spotkaniu przegrał bowiem 0:1.

Spotkanie idealnie rozpoczęło się dla drużyny reprezentanta Polski. Dynamo wyszło na prowadzenie zaledwie po pięciu minutach, a strzelcem gola był Witalij Bujalski, który wykorzystał podanie Mykołenki. W całym spotkaniu padło jednak sześć goli, a sędzia był zmuszony pokazać dwie czerwone kartki.

Jeszcze w 90. minucie Dynamo miało awans w garści po golu samobójczym Brandona Mechele. Do wyniku 3:3 błyskawicznie doprowadził Lois Openda i to Belgowie ostatecznie znaleźli się w fazie play-off Ligi Mistrzów. Drużyna z Kijowa przystąpi do IV rundy eliminacji Ligi Europy i tylko awans do fazy grupowej zadowoli Tomasza Kędziorę oraz jego kolegów.

POLACY ZA GRANICĄ w GOL24

Więcej o POLAKACH ZA GRANICĄ

Młodzieżowcy poszukiwani. Transfery z 1 ligi do PKO Ekstraklasy

Materiał oryginalny: Tomasz Kędziora nie zagra w Lidze Mistrzów. Dynamo Kijów odpadło po batalii z Club Brugge - Gol24