Torowcy zakończyli mistrzostwa z niedosytem

Jakub Lisowski
Szczecińscy kolarze torowi nie wrócili do domów z medalem.
Szczecińscy kolarze torowi nie wrócili do domów z medalem. UCI Facebook
Maciej Bielecki i Kamil Kuczyński z Piasta Szczecin wzięli udział w mistrzostwach świata w Hongkongu. Nie zdobyli medalu.

Bielecki ścigał się tylko w sprincie drużynowym. Rywalizował na pierwszej zmianie, więc miał do przejechania najkrótszy dystans, ale musiał rozpędzić swoich kolegów. Ze swoimi zadaniami radził sobie dobrze. Razem z Mateuszem Rudykiem, Krzysztofem Makselem i Rafałem Sarneckim zajęli 4. miejsce, czyli najlepsze w tej konkurencji w historii startów biało-czerwonych w mistrzostwach świata.

- 4. miejsce w sprincie drużynowym uważam za ogromny niedosyt. Mieliśmy ogromną szansę zrobić super wynik i dziękuje wszystkim chłopakom za wkład i zaangażowanie nie tylko w start, bo to jest efekt finalny, ale za treningi, samodyscyplinę, wspólną motywacje i wsparcie. Musimy wyciągnąć wnioski z tego startu – podsumował Bielecki na facebooku.

Co ma powiedzieć Kuczyński? Jechał do Hongkongu jako drugi sprinter Pucharu Świata, a w mistrzostwach w tej konkurencji odpadł już w 1/16 finału (sklasyfikowany został na 17. pozycji). Na zakończenie – wziął udział w rywalizacji na 1 km ze startu zatrzymanego w czym przed laty się specjalizował. Był 22. w stawce.

Kuczyńskiego usprawiedliwia kontuzja, którą odniósł w lutym w Los Angeles. Pędząc 70 km/h wpadł na Sarneckiego i obaj zostali solidnie poturbowani. Musiał przerwać treningi i nie odbudował dobrej dyspozycji.

Polacy w Hongkongu zdobyli dwa medale: złoto Adrian Tekliński w scratchu i brąz Wojciech Pszczolarski w wyścigu punktowym. Teraz reprezentanci będą mieli przerwę, a później będą szykować się do jesiennych występów.

Materiał oryginalny: Torowcy zakończyli mistrzostwa z niedosytem - Głos Szczeciński