krk
Lechia Gdańsk awansowała do 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski
Lechia Gdańsk awansowała do 1/4 finału Totolotek Pucharu Polski Przemyslaw Swiderski
Totolotek Puchar Polski. Obrońca trofeum w ćwierćfinale! Lechia Gdańsk przegrywała do przerwy z Zagłębiem Lubin 0:2, ale ostatecznie wygrała 3:2. Piłkarze Piotra Stokowca wynik meczu odwrócili w ciągu 10 minut. Tyle zajęło im zdobycie trzech bramek. Na trybunach zasiadło 6213 kibiców.

Totolotek Puchar Polski: Lechia Gdańsk - Zagłębie Lubin 3:2

Miedziowi pojedynek z obrońcą tytułu zaczęli bez kompleksów. Gospodarzom mocno we znaki dawał się dobrze dysponowany Damjan Bohar. Jego rajdy lewą stroną siały spore spustoszenie w szeregach obronnych Lechii. W 26. minucie goście udokumentowali swoją przewagę. Kapitalne uderzenie zza pola karnego Sasy Żivca dało im prowadzenie. Przyjezdni na tym nie poprzestali. W 43. minucie Bohar popędził lewym skrzydłem i sprytnym, płaskim strzałem zaskoczył Zlatana Alomerovicia.

W drugiej połowie zobaczyliśmy odmienioną Lechię. Gospodarze zaczęli grać agresywnie i szybciej w ofensywie. Na efekty nie trzeba było długo czekać. W 54. minucie piłkę do siatki tuż przy słupku posłał Tomasz Makowski i biało-zieloni złapali kontakt. Nim Miedziowi się obejrzeli, stracili drugiego gola. Doskonały przerzut piłki Flavio Paixao na bramkę zamienił Lukas Haraslin.

W 60. minucie doszło do kontrowersyjnej sytuacji. W polu karnym przy niewielkim kontakcie z rywalem przewrócił się Karol Fila. Po konsultacji z wozem VAR sędzia Tomasz Musiał obejrzał sytuację na powtórce i wskazał na jedenasty metr. Rzut karny pewnie wykorzystał Flavio Paixao. Goście mecz kończyli w dziesiątkę. Kilka minut przed końcowym gwizdkiem Sasa Żivec bardzo agresywnie zaatakował Makowskiego i obejrzał czerwoną kartkę.