Totolotek Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź LIVE,...

Totolotek Puchar Polski: Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź LIVE, GDZIE OGLĄDAĆ, WYNIK Sosnowiczanie chcą sobie poprawić humory

1 1 połowa

• Koniec spotkania! ŁKS Łódź wygrał pierwszy mecz od lipca i awansował do 1/16 finału Pucharu Polski.

• Kieca zwijał się z bólu. Przerwa w grze trochę trwała.

• Słupek! Bryła niezwykle blisko gola na 4:0.

• Na ostatnie minuty wchodzi Ratajczyk. Zmienił Pyrdoła.

• Tym razem faulowany został Bryła. Czas ucieka. Zagłębia chyba nie stać na honorową bramkę.

• Race na trybunach:

• Znowu gra przerwana. Ucierpiał jeden z graczy Zagłębia. Limit zmian wykorzystany.

• Bryła w miejsce autora trzeciej bramki.

• Kujawa wykończył akcję głową. Podał mu Bogusz. ŁKS wygląda zupełnie inaczej niż w lidze. Co najdzie to wykończy!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOL! Jest już 3:0! Strzelił Kujawa.

• Poprzeczkę obił Szwed. Jest kolejna zmiana - tym razem w ŁKS-ie. Zszedł Pirulo, wszedł Ramirez.

• Ależ blisko gola kontaktowego! Jeden z piłkarzy obił poprzeczkę.

• Rzut wolny dla Zagłębia. Uderzał Karbowy, ale obok. Malarz nie musiał interweniować.

• Sędzia kolejny raz dyscyplinuje kartką. Tym razem Kalinkowskiego.

• Arbiter ukarał także Mularczyka. Gospodarzom już trochę puszczają nerwy...

• Grzelak trafił do notesu arbitra.

• Jak padła druga bramka? Po rzucie rożnym. W polu karnym najlepiej odnalazł się Bogusz, któremu asystował dobrze dysponowany dziś Srnić.

• Kolejna zmiana po stronie gospodarzy. Wszedł Nawotka. Na ławkę powędrował Bileńkyj.

• Prowadzenie gości podwyższył Bogusz.

• GOOOOOOOOOOOOOL! 2:0 dla ŁKS-u!

• Przerwana akcja Trąbki i Srnicia.

• A jednak potrzebna kolejna roszada. Za kontuzjowanego Radkowskiego wszedł Karbowy.

• Radkowski wymaga pomocy medycznej. Chwila przerwy.

• Za Pawłowskiego wszedł Mularczyk. To pierwsza zmiana.

• Gramy dalej. Druga połowa rozpoczęła się.

• Koniec pierwszej części meczu! ŁKS wygrywa z Zagłębiem Sosnowiec 1:0, ale mecz zdecydowanie nie rozpieszcza kibiców zgromadzonych na trybunach.

• Piotr Pyrdoł znowu wpadł w pole karne rywala, ale tym razem na drodze piłki stanął Krystian Stępniowski.

• Piotr Polczak zablokował strzał Rafała Kujawy.

• Faul w niedalekiej odległości od pola karnego ŁKS-u. Szymon Pawłowski będzie dogrywał w pole karne.

• Zablokowany strzał Dawida Ryndaka.

• Arkadiusz Malarz wyłapuje dośrodkowanie rywala.

• Skrzydłowy ŁKS-u wpadł w pole karne i z bardzo ostrego kąta wpakował piłkę do bramki!

• GOOOOOOOOOOOOOOOOOOL! Piotr Pyrdoł otwiera wynik meczu!

• Maksymilian Rozwandowicz fatalnie uderzył z dystansu. Od bramki zaczną gospodarze.

• Dragoljub Srnić uderzył z dystansu, ale Stępniowski nie miał żadnego problemu z obroną tego strzału.

• Rafał Kujawa otrzymał znakomite podanie od kolegi. Miał przed sobą bardzo dużo miejsce, tylko że.... zgubił się biegnąc prosto i stracił piłkę.

• Szymon Pawłowski wstrzelił piłkę w pole karne, ale Radwanek nie zdołał wykończyć tego podania.

• Początek meczu niestety bardzo niemrawy. Oprócz sytuacji ŁKS-u nie wydarzyło się nic wartego uwagi.

• Znakomita okazja ŁKS-u! Piotr Pyrdoł z 5 metrów trafia w bramkarza rywali!

• Łukasz Szczech gwizdnął po raz pierwszy!

• Zawodnicy obu drużyn już na murawie!

• Dzisiaj sędzia może skorzystać z VAR-u. Obsługują go Piotr Lasyk i Tomasz Listkiewicz.

• Obie drużyny łakną wygranej jak kania dżdżu. ŁKS zanotował bowiem serię SIEDMIU ligowych porażek. Ostatni raz zwyciężył 27 lipca.

• Piłkarze za chwilę zakończą rozgrzewkę. W weekend Zagłębie przegrało u siebie z GKS Jastrzębie 2:4. Z kolei ŁKS - również na własnym terenie - uległ Arce Gdynia, przegrywając 1:4.

• Przed nami ostatnie spotkanie 1/32 finału Pucharu Polski. Zagra w nim spadkowicz z ekstraklasy z beniaminkiem tego szczebla. Trudno wskazać faworyta, bo składy są dość wyrównane.

Tomasz Kuczyński

Dziennik Zachodni

Aktualizacja:

Patryk Małecki jako jedyny z obecnej kadry Zagłębia grał przeciw ŁKS-wi w meczu tych drużyn w marcu 2008 roku. ©Lucyna Nenow / Polska Press

W meczu 1/32 finału Totolotek Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec gra w czwartek z ŁKS-em Łódź. Początek spotkania na Stadionie Ludowym o godz. 20.30. TUTAJ na dziennikzachodni.pl prowadzona będzie relacja LIVE z meczu Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź.

Zagłębie jest spadkowiczem z Ekstraklasy, a ŁKS gra w elicie w roli beniaminka. W obu drużynach panują minorowe nastroje. Sosnowiczanie po 10. kolejkach mają 11 punktów i są tuż nad strefą spadkową. Drużyna trenera Radosława Mroczkowskiego w poprzedniej kolejce przegrała na Stadionie Ludowym z GKS-em Jastrzębie 2:4. ŁKS okupuje ostatnie miejsce w ekstraklasowej tabeli (9 meczów i tylko 4 punkty). Łodzianie w sobotę przegrali u siebie z Arką Gdynia 1:4.

- Nasz występ to kompromitacja. Z całym szacunkiem dla Arki, ale to drużyna, która występuje z różnym skutkiem w ekstraklasie. Niedawno zdobyła Pucharu Polski, ale to nie jest zespół, który powinien nas w ten sposób zdeklasować - mówił na pomeczowej konferencji prasowej trener ŁKS-u Kazimierz Moskal.

W czwartkowy wieczór Zagłębie i ŁKS czeka przerywnik ligowej rzeczywistości, czyli mecz o awans do 1/16 finału Totolotek Pucharu Polski. Piłkarze mają wielką telewizyjną konkurencję w postaci półfinału mistrzostw Europy siatkarzy Polska – Słowenia. Ci, co pojawią się na trybunach Stadionu Ludowego są prawdziwymi fanami piłki nożnej. Zawodnicy powinni się postarać, aby kibice nie żałowali swej decyzji…

Zagłębie, grające wtedy jeszcze w ekstraklasie, rozegrało na początku roku sparing z ŁKS-em, wygrywając 2:1. W Pucharze Polski obie ekipy zagrały do tej pory dwa razy. 13 marca 1955 roku w 1/16 finału ŁKS pokonał Stal Sosnowiec 3:1 (2:1). 8 lipca 1962 roku w ćwierćfinale łodzianie przegrali z Zagłębie 1:6 (0:2).

Ostatnia potyczka ligowa między Zagłębiem a ŁKS-em miała miejsce 20 marca 2008 roku. W meczu ekstraklasowym na Stadionie Ludowym górą byli łodzianie 3:1. Bramkę dla gospodarzy strzelił Patryk Małecki, który od tego sezonu znów reprezentuje barwy Zagłębia.

Sędzią spotkania w Sosnowcu jest Łukasz Szczech z Warszawy. W Sosnowcu drużynę ŁKS-u ma wspierać 230 kibiców.

Mecz 1/32 Totolotek Pucharu Polski Zagłębie Sosnowiec – ŁKS Łódź pokaże Polsat Sport Extra. Początek transmisji o godz. 20.15