Krzysztof Kapica
Lech Poznań w ćwierćfinale Totolotek Pucharu Polski. Awans na grząskiej murawie w Boguchwale nie przyszedł jednak łatwo. Zespół Dariusza Żurawia zaliczył słabą pierwszą i drugą połowę. Ostatecznie wygrał z drugoligową Stalą Stalowa Wola 2:0 (1:0) po bramkach Tymoteusza Puchacza i Tomasza Dejewskiego. Bohaterem okazał się bramkarz - Mickey van der Hart.

Wbrew temu co sugeruje wynik Lech nie miał łatwej przeprawy. Stal męczyła go zwłaszcza przed przerwą. Oddała wtedy dziesięć strzałów przy ledwie czterech rywala. Nie była jednak tak skuteczna jak Tymoteusz Puchacz, który już w 2 minucie zdobył przepiękną bramkę po technicznym uderzeniu.

Lecha w grze utrzymał dzisiaj Mickey van der Hart. Holenderski bramkarz, który przyodział opaskę kapitana, świetnie poradził sobie ze strzałami Roberta Dadoka, Michała Fidziukiewicza, Bartłomieja Ciepieli i kilku innych. W jednej z sytuacji w ostatniej chwili zaasekurował go z kolei wracający Wołodymyr Kostewycz.

Długimi fragmentami to Stal prezentowała się dojrzalej, a Lech właściwie ograniczał do wybijania byle dalej od swojej bramki. Kluczowy moment dla losów tego spotkania nastąpił w 69 minucie. Wtedy po rzucie rożnym błysnął Pedro Tiba, którego strzał z metra dobił Tomasz Dejewski.

Lech awansował, ale ma sporo materiału do przeanalizowania.