AW
Trefl Gdańsk uległ ONICO Warszawie.
Trefl Gdańsk uległ ONICO Warszawie. Przemyslaw Swiderski
Trefl Gdańsk przegrał we własnej hali z ONICO Warszawa 1:3 (25:20, 18:25, 15:25, 14:25).

W piątek do ERGO Areny przyjechała czołowa drużyna PlusLigi, ONICO Warszawa, która zajmuje trzecie miejsce w tabeli. Mimo to kibice z Gdańska liczyli na wyrównane spotkanie, bowiem ostatnie dwa mecze Trefl wygrał bez straty seta.

Pierwszy set stał na naprawdę wysokim poziomie. Partię lepiej zaczęli gospodarze, którzy już na początku wypracowali sobie trzypunktową przewagę. Trefl jednak roztrwonił ją bardzo szybko i na tablicy wyników widzieliśmy rezultat 13:13. Końcówkę lepiej rozegrali jednak gdańszczanie. Mimo błędów zarówno z jednej jak i drugiej strony, pierwszą partię na swoje konto zapisał Trefl.

Wydawać się mogło, że będziemy świadkami ciekawej rywalizacji, lecz drugi set rozwiał te wątpliwości. ONICO potrafiło seriami zdobywać punkty i to zaważyło nad wygraną w drugim secie.

W trzecim secie ONICO już na początku wypracowało sobie trzypunktową przewagę. Do połowy trzeciej partii różnica punktowa nie zmniejszała się, lecz później Trefl miał problem z przebiciem się przez warszawska ścianę. Przyjezdni na 15 punktów w trzeciej partii aż pięć zdobyli blokiem. Koniec końców końcówka partii należała do ekipy ze stolicy, która wygrała tego seta aż dziesięcioma punktami.

Ostatni set to już totalna dominacja ONICO. Treflowi nie wychodziło zupełnie nic, zespół był w rozsypce.

Były znany angielski sędzia chwali polskiego arbitra po meczu Ligi Mistrzów. "Podjął znakomitą decyzję"

Press Focus / x-news

Materiał oryginalny: Trefl Gdańsk 1:3 ONICO Warszawa. Bartosz Kurek na trybunach nie przyniósł szczęścia - Dziennik Bałtycki