Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn. Wielki powrót Trefla!

Adam Wielgosiński
Karolina Misztal
Trefl Gdańsk zanotował kapitalny powrót! Ekipa Andrei Anastasiego przegrywali 0:2, jednak ostatecznie pokonali Indykpol AZS Olsztyn 3:2 w hali w Elblągu.

Siatkarze z Gdańska rozpoczęli serię meczów poza Ergo Areną, jednak grają w roli gospodarza. Spotkanie z Indykpolem AZS-em Olsztyn zapowiadało się na wyrównane, lecz początek rywalizacji na to nie wskazywał. W mecz zdecydowanie lepiej weszli siatkarze z Olsztyna i na początku seta wygrywali aż 9-2! Zawodnicy Trefla Gdańsk próbowali odrobić wynik, jednak różnica punktowa była zbyt duża i ostatecznie pierwszą partię wygrał Indykpol AZS 25:19.

Drugi set wyglądał już inaczej. Od początku rywalizacja była o wiele bardziej zacięta niż w pierwszej partii. Kluczowa okazała się końcówka seta. W niej przy stanie 20:22 dla Indykpolu AZS-u Jan Hadrava zaliczył asa serwisowego. Chwilę później na potrójnym bloku dobrze poradził sobie Marcel Lux i tym sposobem goście wygrali drugą partię 25:22.

W trzecim secie od początku prowadzili siatkarze Trefla Gdańsk. Ekipa Andrei Anastasiego utrzymywała bezpieczną dwupunktową przewagę. W końcówce błędy przytrafiały się olsztynianom i ostatecznie trzecią partię wygrał Trefl 25:20.

Czwartą partię lepiej zaczął Indykpol AZS Olsztyn, który wygrywał już 8:4. W połowie seta rozkręcili się siatkarze z Gdańska, którzy nie dość, że odrobili straty, to wygrywali 16:13. Końcówka seta to gra punkt za punkt. Emocjom nie dał się ponieść arbiter, który dwukrotnie używał powtórek wideo w celu upewnienia się poprawności swoich decyzji. Koniec końców seta na przewagi wygrali gdańszczanie 31:29.

Tie break to już koncert Trefla Gdańsk, który w piątego seta wszedł dwoma udanymi blokami. W decydującej partii prawdziwe show dał Maciej Muzaj i ostatecznie to drużyna Andrei Anastasiego tryumfowała 15:6 i w całym meczu 3:2.

Trefl Gdańsk – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (19:25, 22:25, 25:20, 31:29, 15:6)

Trefl: Nowakowski 14, Grzyb 3, Janusz 1, Jakubiszak 2, Niemiec 11, Mijailović 13, Muzaj 29, Schott 14, Kozłowski 2, Olendrek (libero)

Indykpol AZS: Hadrava 30, Lux 10, Zniszczoł 6, Kapelus 15, Kalinin 1, Pietraszko 5, Woicki 1, Warda 8, Żurek (libero)

Lechia - Arka. Tak cieszyli się kibice po strzelonej bramce

Materiał oryginalny: Trefl Gdańsk - Indykpol AZS Olsztyn. Wielki powrót Trefla! - Dziennik Bałtycki