(stan)
Trefl Gdańsk wygrał na wyjeździe z Greenyard Maaseik 3:0 i wygrał rywalizację w grupie D siatkarskiej Ligi Mistrzów.l W losowaniu ćwierćfinałów jednak nie będzie rozstawiony

Siatkarze Trefla już wcześniej zapewnili sobie awans do dalszej rywalizacji w Lidze Mistrzów. Do Belgii udali się, aby powalczyć o kolejne zwycięstwo i przypieczętować pierwsze miejsce w grupie, ale też powalczyć o rozstawienie w losowaniu. Tutaj jednak nie byli zależni wyłącznie od siebie. Niestety, swój mecz wygrał Zenit Sankt Petersburg i to on będzie rozstawiony podczas losowania ćwierćfinałów. To oznacza, że przed gdańskim zespołem bardzo trudny rywal, bowiem przeciwnikiem Trefla będzie jeden z czołowych zespołów w Europie - Zenit Kazań, Zenit Sankt Petersburg, Cucine Lube Civitanova lub Sir Colussi Sicoma Perugia.

Mecz w Belgii nie był specjalnie wymagający dla podopiecznych trenera Andrei Anastasiego. Gdańszczanie od początku do końca spotkania byli zespołem zdecydowanie lepszym i w pełni kontrolowali wydarzenia na parkiecie. Pierwszego seta Trefl zaczął od prowadzenia 6:1 i bez problemów otrzymał przewagę do końca. W drugiej partii był wyrównany moment, kiedy gdańszczanie prowadzili 21:20, ale do końca seta zdobyli cztery punkty, a rywale tylko jeden. Wreszcie w trzecim secie było 13:13, ale potem zarysowała się przewaga siatkarzy z Gdańska, którzy wygrali pewnie tę partię i całe spotkanie.

Przed Treflem w sobotę wyjazdowy mecz z Onico Warszawa w PlusLidze, który zostanie rozegrany w... Łodzi.

Greenyard Maaseik - Trefl Gdańsk 0:3 (20:25, 21:25, 21:25)

Greenyard: Blankenau 2, Tammemaa 12, Maan 8, Cox 12, Grozdanow 8, Pupart 4, Dronkers (libero) oraz Wójcik 1, van Heyste, Baetens 1

Trefl: Janusz 1, Jakubiszak 7, Nowakowski 7, Muzaj 11, Schott 5, Niemiec 6, Olenderek (libero) oraz Kozłowski 1, Hebda 2, Grzyb 3, Sasak 6, Mijailović 3, Mordyl 2, Majcherski (libero)

Trzy wrzuty. Lechia odpowiedzialna, Arka musi wyjść z kryzysu

Materiał oryginalny: Trefl zwycięski, ale nie rozstawiony. Będzie silny rywal w ćwierćfinale Ligi Mistrzów - Dziennik Bałtycki