Krzysztof Kowalski
Arkadiusz Gola
PKO Ekstraklasa. Górnik Zabrze zremisował w Płocku z Wisłą (1:1) i opuścił strefę spadkową. Podopieczni Bartoscha Gaula przez ponad pół godziny grali z przewagą jednego zawodnika, po tym jak czerwoną kartkę obejrzał Rafał Wolski. Oto co po meczu powiedzieli szkoleniowcy obu drużyn.

Pavol Stano, Wisła Płock: - Mieliśmy emocje na meczu, tak że fajnie. Cieszę się, że było tylu kibiców i żyło to na trybunie. Szczególnie w drugiej połowie. Myślę, że szkoda troszeczkę tego początku, gdy mecz się długo rozkręcał i później zaczęliśmy grać, jak zakładaliśmy. Górnik Zabrze dobrze podszedł na nas. Blokował strefy, z których korzystaliśmy. Dobry taktycznie bój. Chłopcy odpracowali bardzo dobrze ten mecz. Parametry bardzo dobre, co się tyczy nastawienia, biegania. W dziesięciu zagrażali, tak że fajnie, że chłopcy się pokazali z charakterem. O to chodzi.

Bartosch Gaul, Górnik Zabrze: - Myślę, że zasłużyliśmy sobie na ten punkt. Było może widać, że brakowało nam tej intensywności, ale wydaje mi się, że z jedną z najlepszych piłkarsko drużyn w lidze sobie radziliśmy. Brakowało nam indywidualnej jakości, by rozegrać więcej sytuacji. Trzeba zadbać o spokój, bo wiedzieliśmy, że ta drużyna jest przygotowywana wiele miesięcy.

- My teraz też przygotowujemy nowych zawodników. Wydaje mi się, że zagraliśmy dobrą pierwszą połowę. Mieliśmy sytuacje. Ważna była reakcja, po czerwonej kartce nie graliśmy dobrze. Za dużo chcieliśmy, za dużo przez środek, za dużo strat. Przez te straty mecz się zrobił zbyt emocjonalny. Trzeba przygotować zawodników do tego. Od sześćdziesiątej minuty nie mieliśmy tego spokoju.

Sezon ligowy ruszył w pełni, a my możemy już powoli podsumowywać pierwsze występy polskich zawodników, którzy w listopadzie zagrają w Katarze. Wiadomo, przez dwa miesiące może się dużo zmienić. Na ten moment mamy już jednak wiele pozytywnych sygnałów, co z pewnością cieszy Czesława Michniewicza. Znalazło się kilka dużych nazwisk, które mogą nas poprowadzić do sukcesu. Napastnicy strzelają, ofensywni pomocnicy notują asysty, natomiast obrońcy są chwaleni za swoje interwencje. Kto błysnął na dwa miesiące przed mistrzostwami świata? Sprawdź!

Są już w mistrzowskiej formie? Polacy, którzy błyszczą od po...