PKO Ekstraklasa. Przy Kałuży odbył się niezwykle ciekawy mecz. Kończąca w dziewiątkę Cracovia przegrała z Zagłębiem Lubin 2:4. Oto jak widowisko skomentowali obaj trenerzy.

Michał Probierz, trener Cracovii: - Graliśmy z zespołem, który groźnie kontraatakuje, co potwierdziło kilka spotkań. Zagraliśmy zbyt nerwowo w początkowej fazie. To pozwoliło Zagłębiu napędzić się. Daliśmy w środku Szymonowicza, żeby zagęścić środek pola. Sadiković nie trenował trzy dni, więc jego chcieliśmy akurat oszczędzić, by nie doszło do urazu. Zabrakło nam rozegrania w decydujących momentach. Bramka na 1:1 dała nam wiele spokoju. Szkoda natomiast gola do szatni. Trzeba było spokojniej rozpocząć z autu, ale zdaję sobie sprawę, że jest sporo nerwowości w zespole, nad czym popracujemy. W drugiej połowie było bardzo trudno, ale do samego końca staraliśmy się. Szkoda zmarnowanego karnego, było za dużo nerwowości. Wszyscy się martwimy. Dla mnie to jest też bardzo trudna sytuacja jako dla trenera. Wiem co jest do poprawy. Musimy zrobić wszystko, żeby zapunktować. W środę mamy mecz Pucharu Polski - chcemy awansować. Potem jest Raków w lidze i to będzie próba charakterów.

Martin Sevela, trener Zagłębia Lubin: - To był interesujący mecz. Dobrze zaczęliśmy. Uważam, że paradoksalnie lepiej wyglądaliśmy w pierwszej połowie, kiedy siły były wyrównane. Na pewno trzeba docenić zaangażowanie. Z wyniku jestem zadowolony. To bardzo ważne punkty po serii niepowodzeń. To prezent dla pracowników i kibiców, którzy mają do nas zaufanie i wspierają zespół. Co do drugiej połowy to nie była idealna. Musimy popracować nad grą w przewadzę.

Zobacz kolejne zdjęcia. Przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE

Górnik Zabrze - Legia Warszawa: Tłum kibiców pod stadionem d...