Trenerzy o meczu Jagiellonia - Raków. Mamrot: Bardzo dobra gra w obronie. Papszun: Nie przystoi nam tak grać jak w pierwszej połowie

JagaTV
PKO Ekstraklasa. Jagiellonia Białystok ograła Raków Częstochowa 3:0. Oto dwugłos trenerski z konferencji prasowej.

Ireneusz Mamrot, trener Jagiellonii: - Nie ma co ukrywać, że dzisiaj zaprezentowaliśmy bardzo dobrą grę w defensywie. Naprawdę byliśmy skoncentrowani, a z takim przeciwnikiem to ważne. Raków wystawił trzech napastników, więc każde dośrodkowanie mogło być niebezpieczne. Cieszy też skuteczność. Nie stworzyliśmy tak dużo sytuacji. Szkoda tej Tomasa z początku drugiej połowy, bo była najlepsza ze wszystkich. Grałoby się spokojnie, a tak trener Papszun robił zmiany i musieliśmy być cały czas skoncentrowani. Tu jedna bramka mogła odwrócić losy meczu. Mocno jednak pilnowaliśmy wyniku i z tego jestem bardzo zadowolony. Kibice dopisali. Doping był dziś kapitalny, chciałby, żeby było tak w kolejnym meczu.

Marek Papszun, trener Rakowa: - Nie zwykliśmy przegrywać. Bodaj 20 ostatnich meczów nie przegraliśmy. Na pewno martwi nas fakt porażki i jej rozmiarów. Ja najbardziej jestem zmartwiony postawą w pierwszej połowie. Nie przystoi nam tak grać. Musimy wyciągnąć wnioski. Ja wystawiłem taki a nie inny skład i na pewno część zawodników miała ciężko. Kilku debiutowało w ekstraklasie. Ale jesteśmy w takim momencie, w jakim jesteśmy, więc takie decyzje zapadły. To nie były przychylne decyzje dla zawodników, ale muszą sobie z nimi radzić, bo są zawodnikami Rakowa. Wiemy, co jest do poprawy. Myślę, że to zasłużone zwycięstwo Jagiellonii, gratulacje. Z nami nie jest łatwo wygrać, a Jagiellonia to zrobiła.