Trzy czerwone kartki i dziewięć goli. Emocjonujący mecz FC Toruń

Krystian Góralski
Futsaliści FC Toruń mają powody do radości. Nasz zespół ograł wczoraj mistrza Polski Sławomir Kowalski
Piłkarze halowi FC Toruń po emocjonującym meczu pokonali we własnej hali mistrza kraju i wicelidera rozgrywek Gattę Active Zduńska Wola 5:4! Było to spotkanie 15. kolejki Futsal Ekstraklasy.

Tym razem torunianie zagrali nietypowo, bo w poniedziałkowy wieczór. Pora meczu okazała się jednak szczęśliwa dla podopiecznych Klaudiusza Hirscha.

Spory wpływ na losy meczu miały nieprzepisowe zagrania. Na początku szóstej minuty boisko po zagraniu ręką poza polem karnym musiał opuścić podstawowy bramkarz Gatty Dariusz Słowiński. To osłabienie torunianie szybko wykorzystali i wyszli na prowadzenie, które po chwili podwyższyli. Do końca meczu gospodarze byli cały czas na prowadzeniu i zasłużenie wygrali.

Warto dodać, że w dalszej części meczu parkiet opuścili też Daniel Krawczyk (dwie żółte kartki) i Igor Sobalczyk (przerwanie akcji). Cała trójka w przeszłości reprezentowała barwy Marwitu Toruń. Powrót do naszego miasta nie był więc zbyt udany.

FC Toruń - Gatta Active Zduńska Wola 5:4 (2:1)

1:0 I. Del Pino (5:01), 2:0 M. Mikołajewicz (8:41), 2:1 D. Krawczyk (9:15), 3:1 C. Pelc (20:56), 3:2 M. Suchocki (25:15, samobójcza), 4:2 S. Kieper (25:56), 4:3 M. Milewski (26:14), 5:3 C. Pelc (27:56), 5:4 M. Milewski (35:45)

FC: Neagu - Mikołajewicz, Del Pino, Pelc, Elsner - Wojciechowski, Suchocki, Waszak, Kieper oraz Naparło - Morozow, Czyszek, Stolarski, Spychalski

Materiał oryginalny: Trzy czerwone kartki i dziewięć goli. Emocjonujący mecz FC Toruń - Nowości Dziennik Toruński