Sebastian Kowalczyk, najmłodszy kapitan ligi
Sebastian Kowalczyk, najmłodszy kapitan ligi Wojciech Wojtkielewicz
PKO Ekstraklasa. Strzelali, asystowali, a jeden otrzymał nawet powołanie do seniorskiej reprezentacji Polski. Tak, za młodzieżowcami zdecydowanie dobry weekend.

Występy młodzieżowców w 10. kolejce PKO Ekstraklasy
Arka Gdynia - Jakub Wawszczyk (rocznik 1998) - Zaczynał sezon jako czwarty młodzieżowiec. Teraz jest pierwszy. W meczu z Piastem Gliwice zaliczył drugie 90 minut z rzędu. Dostał żółtą kartkę.

Cracovia - Sylwester Lusiusz (1999) - Biegał w środku pola przeciw Wiśle Kraków. Dał radę.

Górnik Zabrze - Przemysław Wiśniewski (1998) - Nie traci miejsca w składzie. W meczu z Lechem Poznań zaliczył 90 minut.
Daniel Ściślak (2000) - Na boisku do 75 minuty. Zmienił go Ishmael Baidoo.
David Kopacz (1999) - Tylko 53 minuty gry. Zagrał bezbarwnie. Zmienił go Łukasz Wolsztyński.

Jagiellonia Białystok - Patryk Klimala (1998) - Tym razem bez gola. Przeciw Pogoni Szczecin wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.

Korona Kielce - Grzegorz Szymusik (1998) - Debiut w ekstraklasie. W meczu ze Śląskiem Wrocław zagrał na prawej obronie. Do samego końca.
Piotr Pierzchała (1999) - Drugi raz, ale pierwszy od początku. Zszedł dopiero kiedy gwizdnął sędzia. Przyzwoity mecz.

Lechia Gdańsk - Karol Fila (1998) - Zagrał z Legią Warszawa przez pełne 90 minut.
Tomasz Makowski (1999) - Po godzinie gry zmienił kontuzjowanego Michała Nalepę.

Lech Poznań - Robert Gumny (1998) - Dziesiąta kolejka i dopiero pierwsza asysta. W meczu z Górnikiem Zabrze pozostał na boisku do ostatniego gwizdka.
Tymoteusz Puchacz (1999) - Biegał przez 68 minut. Zdążył wpisać się na listę strzelców.
Kamil Jóźwiak (1998) - 79 minut. Strzelił gola i znalazł się w naszej jedenastce kolejki.
Jakub Kamiński (2002) - Wszedł za Puchacza.

Legia Warszawa - Radosław Majecki (1999) - Pokonali go stoperzy Lechii Gdańsk. Dzisiaj dowiedział się jednak o powołaniu do seniorskiej reprezentacji i chyba o wydarzeniach z soboty zdążył już zapomnieć.
Michał Karbownik (2001) - 56 minut na lewej obronie. Został zmieniony przez Arvydasa Novikovasa.

ŁKS Łódź - Jan Sobociński (1999) - Bez formy... 1:3 od Zagłębia Lubin mówi samo za siebie. Pora na ławkę?
Piotr Pyrdoł (1999) - W 46 minucie zmienił Dragoljuba Srnicia. Zdobył debiutancką bramkę.

Piast Gliwice - Sebastian Milewski (1998) - Całe spotkanie z Arką Gdynia. Jest "wygranym" przepisu o młodzieżowcu. I "wygranym" po odejściu Patryka Dziczka.

Pogoń Szczecin - Sebastian Kowalczyk (1998) - Kapitan nie dał plamy. W meczu z Jagiellonią Białystok zdobył bramkę.
Marcin Listkowski (1998) - Zaliczył nieco ponad godzinę. W 62 minucie zastąpił go Santeri Hostikka.

Raków Częstochowa - Miłosz Szczepański (1998) - 90 minut z Wisłą Płock. Chwilę przed końcem zastąpił go Maciej Domański.
Michał Skóraś (2000) - Asystował jako boczny obrońca.

Śląsk Wrocław - Przemysław Płacheta (1998) - Całe spotkanie z Koroną Kielce.

Wisła Płock - Damian Michalski (1998) - Z Rakowem Częstochowa wystąpił w pełnym wymiarze czasowym.
Mikołaj Kwietniewski (1999) - Tuż przed końcem zastąpił Giorgiego Merebaszwiliego. Dał asystę przy decydującym golu.

Wisła Kraków - Kamil Wojtkowski (1998) - W derbach Krakowa rozegrał 90 minut. Nie dał odpowiedniej jakości.
Przemysław Zdybowicz (2000) - W 89 minucie zmienił Vullneta Bashę.

Zagłębie Lubin - Bartosz Slisz (1999) - Od początku do końca z ŁKS-em Łódź. Niezły występ.
Patryk Szysz (1998) - Miał okazje, ale żadnej nie wykorzystał. Na boisku do 78 minuty. Zmienił go Rok Sirk.
Łukasz Poręba (2000) - W przedostatniej minucie zmienił Filipa Starzyńskiego.

Klasyfikacja kanadyjska młodzieżowców w PKO Ekstraklasie:
3 GOLE: Paweł Tomczyk (Lech Poznań).
2 GOLE, 1 ASYSTA: Bartosz Bida (Jagiellonia Białystok), Kamil Jóźwiak (Lech Poznań), Patryk Klimala (Jagiellonia Białystok), Sebastian Kowalczyk (Pogoń Szczecin), Bartosz Slisz (Zagłębie Lubin).
3 ASYSTY: Miłosz Szczepański (Raków Częstochowa).
2 GOLE: Patryk Szysz (Zagłębie Lubin).
2 ASYSTY: Michał Karbownik (Legia Warszawa), Michał Skóraś (Raków Częstochowa).
1 GOL: Aleksander Buksa (Wisła Kraków), Damian Michalski (Wisła Płock), Dawid Pakulski (Zagłębie Lubin), Przemysław Płacheta (Śląsk Wrocław), Łukasz Poręba (Zagłębie Lubin), Tymoteusz Puchacz (Lech Poznań), Piotr Pyrdoł (ŁKS Łódź), Michał Rakoczy (Cracovia), Kamil Wojtkowski (Wisła Kraków).
1 ASYSTA: Karol Fila (Lechia Gdańsk), Robert Gumny (Lech Poznań), Mikołaj Kwietniewski (Wisła Płock), Sebastian Milewski (Piast Gliwice), Jakub Moder (Lech Poznań), Jakub Wawszczyk (Arka Gdynia).