Trzy rzuty karne i porażka Arki Gdynia ze Stomilem Olsztyn w Gniewinie. Żółto-niebiescy nadal bez zwycięstwa w sparingach przed sezonem

Szymon Szadurski
Trzeciej porażki w czwartym, przedsezonowym sparingu doznali dziś piłkarze Arki Gdynia. Żółto-niebiescy ulegli w Gniewinie 1:3 (1:1) Stomilowi Olsztyn, spadkowiczowi z Fortuna 1. Ligi. Tym samym podopieczni Ryszarda Tarasiewicza pozostają nadal bez zwycięstwa w przedsezonowych sparingach. Wcześniej ponieśli porażki z Wisłą Płock i Olimpią Elbląg i zremisowali z Radunią Stężyca.

Ryszard Tarasiewicz, trener żółto-niebieskich, w pierwszej połowie spotkania dał zagrać kilku nastoletnim jeszcze zawodnikom. Kibice zgromadzeni na Arenie Mistrzów w Gniewinie w obronie Arki Gdynia zobaczyli 19-letnich Jerzego Tomala i Kasjana Lipkowskiego. W linii pomocy występowali natomiast 18-letni Kacper Skóra i o rok młodszy Wojciech Zieliński.

Żółto-niebiescy niestety po niespełna kwadransie stracili gola. Michała Molendę uderzeniem z rzutu karnego pokonał Piotr Kurbiel. Podopiecznym trenera Ryszarda Tarasiewicza jednak jeszcze przed przerwą udało się wyrównać. Po akcji Przemysława Stolca z Kacprem Skórą w 37 minucie sparingu strzał drugiego z nich co prawda zdołał obronić Jakub Wąsowski, jednak wobec dobitki Mateusza Kuzimskiego z najbliższej odległości był już bezradny.

W przerwie szkoleniowiec Arki Gdynia dokonał czterech korekt w składzie. Na placu gry zameldowali się Michał Marcjanik, Marcel Predenkiewicz, Mateusz Żebrowski i Michał Bednarski.

W 59 minucie spotkania po błędzie defensywy żółto-niebieskich drugiego gola dla Stomilu zdobył ponownie Piotr Kurbiel. Chwilę później doszło do kolejnych korekt w składzie Arki Gdynia. Po godzinie gry na boisko weszli Bartosz Rymianiak, Janusz Gol, Karol Czubak i Patryk Soboczyński.

To jednak Stomil już sześć minut później podwyższył prowadzenie. Drugi rzut karny dla zespołu z Olsztyna wykorzystał Maciej Spychała.

W 83 minucie gry żółto-niebiescy zmarnowali znakomitą sytuację do zdobycia kontaktowego gola. Tym razem to Arce Gdynia sędzia przyznał rzut karny, jednak z jedenastu metrów pomylił się Mateusz Żebrowski. Wynik do końcowego gwizdka sędziego nie uległ niestety zmianie.

Arka Gdynia kolejny sparing zagra już jutro, 3 lipca, także w Gniewinie. Tym razem o godz. 11 zmierzy się z wyżej notowanym rywalem, gdyż jej przeciwnikiem będzie Radomiak, występujący w PKO BP Ekstraklasie.

Arka Gdynia - Stomil Olsztyn 1:3 (1:1)
Bramki: 0:1 Piotr Kurbiel (13 min. - karny), 1:1 Mateusz Kuzimski (37 min.), 1:2 Piotr Kurbiel (59 min.), 1:3 Maciej Spychała (66 min. -karny).
Arka Gdynia: Molenda - Tomal (60 Rymaniak), Lipkowski, Dobrotka (46 Marcjanik), Stolc (46 Predenkiewicz) - Stępień, Milewski (46 Bednarski), Zieliński (60 Gol), Skóra (46 Żebrowski) - Kobacki (60 Soboczyński), Kuzimski (60 Czubak). Trener: Ryszard Tarasiewicz.