Dorota Kułaga
Jakub Straszewski walczący w kategorii 91 kilogramów awansował do 1/8 finału. W walce eliminacyjnej pięściarz klubu Champion Włocławek wygrał jednogłośnie na punkty z Izraelczykiem Manucharem Krihelim. Fot. Dorota Kułaga
W Hali Legionów w Kielcach odbywają się Młodzieżowe Mistrzostwa Świata w boksie. W drugim dniu zawodów reprezentanci Polski odnieśli trzy zwycięstwa, zanotowali też dwie porażki. Jednym z patronów medialnych tego wydarzenia jest Echo Dnia.

Mistrzyni Europy Alexas Kubicka walcząca w kategorii 51 kilogramów awansowała do 1/8 finału, a brązowa medalistka Mistrzostw Europy Julia Szeremeta w wadze 57 kilogramów jest już w ćwierćfinale prestiżowego turnieju, w którym rywalizuje ponad 400 pięściarzy z 52 krajów.

Alexas Kubicka (Carbo Gliwice) nie dała żadnych szans Hiszpance Gisselly Salcedo. Reprezentantka Polski wygrała wszystkie rundy, a w drugiej dwaj sędziowie przyznali jej zwycięstwo 10-8. Ostateczny werdykt 5:0 dla naszej zawodniczki. W pojedynku o ćwierćfinał zmierzy się z Feruzą Kazakovą z Uzbekistanu.

W najlepszej ósemce jest już Julia Szeremeta (Paco Lublin), brązowa medalistka ubiegłorocznych Mistrzostw Europy Juniorów w wadze 60 kilogramów. Tym razem startuje w kategorii 57 kilogramów, a w pierwszym pojedynku spotkała się z Mistrzynią Europy Czarnogórką Bojaną Gojković. To właśnie z nią w finale Mistrzostw Europy w czarnogórskiej Budvie przegrała Izabela Rozkoszek (Garda Gierałtowice). W walce o medal zmierzy się z Francuzką Sthelyne Grosy.

Jakub Straszewski walczący w kategorii 91 kilogramów awansował do 1/8 finału Młodzieżowych Mistrzostw Świata w Kielcach. W środowej walce eliminacyjnej pięściarz klubu Champion Włocławek wygrał jednogłośnie na punkty z Izraelczykiem Manucharem Krihelim, a jego kolejnym rywalem będzie Węgier Kevin Beri.

Oskar Jędrysiak w kategorii 49 kilogramów przegrał w 1/16 finału z Serbem Omerem Ametoviciem 0:5. Nie powiodło się też Jakubowi Krzpietowi w wadze 52 kilogramów. Zawodnik Imperium Boxing Wałbrzych przegrał z Węgrem Laszlo Bernathem.

W czwartek w Hali Legionów będą walczyć Natalia Kuczewska, Paweł Sulęcki - pierwsze pojedynki oraz Karolina Ampulska i Mateusz Urban - drugie walki.

Medaliści wyłonieni zostaną do 20 kwietnia, natomiast 21 kwietnia będzie dniem przerwy w prestiżowych zawodach. Finały turnieju kobiet odbędą się 22 kwietnia, finały turnieju mężczyzn 23 kwietnia. Pożegnanie ze wspaniałymi świętokrzyskimi zawodami dla pięściarzy i pięściarek 2002 i 2003 - w dniu 24 kwietnia. Dodajmy, że ze względu na obostrzenia spowodowane koronawirusem mistrzostwa odbywają się bez udziału publiczności.

Konferencja prasowa po meczu Korona Kielce - Radomiak Radom 4:0