Turniej Czterech Narodów. Polskie hokeistki na trzecim miejscu

Łukasz Konstanty
Polskie hokeistki prowadziły po 40 minutach 1:0 z Włoszkami, ale ostatecznie przegrały mecz 1:2. Fot. PAP/Zbigniew Meissner
Polskie hokeistki przegrały z Włoszkami 1:2 (0:0, 1:0, 0:2) w ostatnim dniu Turnieju Czterech Narodów rozgrywanego w Katowicach i zakończyły zmagania na trzecim miejscu z jedną wygraną i dwoma porażkami na koncie. Najlepsze okazały się Dunki, które wygrały trzy mecze.

Reprezentantki Polski i Włoch mierzyły się ze sobą podczas ubiegłorocznych mistrzostw świata dywizji 1B. Wówczas zwycięstwo 5:4 odniosły nasze hokeistki.

Ostatnia tercja dla rywalek

Każde z rozegranych od wtorku meczów z udziałem Biało-Czerwonych miał elementy wspólne. Nasze zawodniczki we wszystkich spotkaniach po dwóch tercjach prowadziły, w ostatnich dwudziestu minutach do głosu dochodziły jednak rywalki, które z lepszym (Dania) lub gorszym (Wielka Brytania) skutkiem zaatakowały polską bramkę.

Na inaugurację z Danią nasze zawodniczki prowadziły 3:1, jednak w ostatniej tercji straciły cztery bramki i ostatecznie przegrały. Z Wielką Brytanią przy stanie 2:0 również pozwoliły rywalkom na kontaktowe trafienie, na szczęście ekipa z Wysp nie była w stanie zdziałać nic więcej. W czwartkowym meczu z Włochami po 40 minutach gry Polki prowadziły 1:0 po bramce Wiktorii Dziwok, w ostatniej tercji dwa trafienia zaliczyły jednak rywalki, które ostatecznie wygrały 2:1 i zajęły drugą lokatę w turnieju.

Trzy zwycięstwa reprezentacji Danii

Najlepszym zespołem turnieju okazały się hokeistki z Danii, które w ostatnim dniu zmagań wygrały 3:0 z Wielką Brytanią. Ekipa ze Skandynawii wcześniej pokonała zarówno Biało-Czerwone (5:3) jak i zespół z Włoch (2:1).

Brytyjki i Włoszki będą rywalkami polskich hokeistek podczas mistrzostw świata dywizji 1B, które w dniach 17-23 kwietnia odbędą się w koreańskim Suwon. Pozostałymi rywalkami Biało-Czerwonych będą zespoły z Korei Południowej, Słowenii oraz Kazachstanu.