Turniej WTA w Charleston. Jabeur czeka na rywalkę w finale

OPRAC.:
Mateusz Ptaszyński
Ons Jabeur wygrała z Rosjanką Darią Kasatkiną 7:5, 7:5 w półfinale tenisowego turnieju WTA na kortach ziemnych w Charleston. Tunezyjka musi jeszcze poczekać na finałową rywalkę - starcie Amerykanki Jessiki Peguli ze Szwajcarką Belindą Bencic zostało przerwane z powodu deszczu.

Mecz Jabeur, piątej tenisistki rankingu WTA, z Kasatkiną, która zajmuje ósme miejsce w światowym zestawieniu, był nierówny. Tunezyjka rozpoczęła od utraty podania, jednak ostatecznie zanotowała o jedno przełamanie więcej od rywalki i wygrała 7:5. Druga partia miała podobny przebieg i ponownie to Jabeur cieszyła się ze zwycięstwa.

Dla urodzonej w Tunezji tenisistki będzie to pierwszy finał w tym sezonie. Sobotnie zwycięstwo pozwoliło jej zrównać się z liderką rankingu WTA Igą Świątek pod względem meczów wygranych na kortach ziemnych od początku 2020 roku - obie zawodniczki mają na swoich koncie 37 triumfów na tej nawierzchni.

Rywalkę Jabeur wyłoni starcie Peguli z Bencic, które zostało w sobotę przerwane z powodu deszczu przy stanie 7:5, 6:6 (2-4) dla Szwajcarki. Wznowienie spotkania zaplanowano na 19.30 czasu polskiego. Decydujący mecz ma zostać rozegrany tego samego dnia po przerwie na odpoczynek dla drugiej z finalistek.

Z turnieju w Charleston w 1/8 finału odpadła Magda Linette. Eliminacji nie przeszły Magdalena Fręch i Katarzyna Kawa, a ta druga w parze z Alicją Rosolską już po pierwszym meczu pożegnały się też ze zmaganiami deblistek.