Udane granie tenisistek stołowych z Tarnobrzega i tenisistów stołowych ze Stalowej Woli

Piotr Szpak
Ostatni w 2017 roku turniej wypadł dla Kingi Stefańskiej całkiem przyzwoicie.
Ostatni w 2017 roku turniej wypadł dla Kingi Stefańskiej całkiem przyzwoicie. Grzegorz Lipiec
Udany występ w Grand Prix Polski w Wałbrzychu zaliczyli: wychowanek Gim-Tim 5 Stalowa Wola Robert Floras oraz kapitan ekstraklasowej drużyny Siarki-ZOT Tarnobrzeg Kinga Stefańska.

Występujacy w pierwszoligowym Energa KTS Toruń 19-letni Tomasz Kotowski wygrał drugi turniej Grand Prix Polski, który rozegrany został w Wałbrzychu. W finale pokonał 4:2 wychowanka Gim-Tim 5 Stalowa Wola Roberta Florasa (3S Polonia Bytom), który miał bardzo dobrą końcówkę rundy w LOTTO Superlidze.

Na podium znalazło się aż trzech zawodników spoza LOTTO Superligi. W drodze po zwycięstwo Tomasz Kotowski pokonał między innymi innego wychowanka Gim-Tim 5 Stalowa Wola Kamila Nalepę oraz Filipa Szymańskiego i swojego kolegę klubowego, byłego wicemistrza Polski seniorów Konrada Kulpę, który zajął trzecie miejsce. Obok Konrada na podium stanął Piotr Cyrnek grający w drugoligowych rezerwach Kolpingu Frac Jarosław.

W finale turnieju seniorek Natalia Bajor (KU AZS UE Wrocław) pokonała 4:1 byłą zawodniczkę KTS Tarnobrzeg Roksanę Załomską (obecnie KU AZS AJD Częstochowa). Na trzeciej pozycji sklasyfikowane zostały jeszcze młodsze zawodniczki, z roczników 2000 i 2001, Julia Szymczak (UKS ATS Białystok) oraz Anna Węgrzyn (KU AZS UE Wrocław).

W ćwierćfinale doszło do pojedynku bliźniaczek Węgrzyn - Anna wygrała z Katarzyną 4:3. Wcześniej Kasia wyeliminowała jedną z faworytek była zawodniczkę tarnobrzeskiego klubu Magdaleną Sikorską (obecnie Optima Lublin). W eliminacjach odpadały Klaudia Kusińska (GLKS Nadarzyn) i była dwukrotna mistrzyni Polski Kinga Stefańska.

Ostatecznie Kinga uplasowała się na dziewiątym miejscu.

Kolejny Grand Prxi Polski odbędzie się w styczniu w Łomży.

(Źródło: dziennikpolski24.pl)

Materiał oryginalny: Udane granie tenisistek stołowych z Tarnobrzega i tenisistów stołowych ze Stalowej Woli - Echo Dnia Podkarpackie