Udany rewanż Sandra Spa Pogoń. Pewna wygrana ze Spójnią Gdynia

Jakub Lisowski
Paweł Krupa z Sandra Spa Pogoni Szczecin.
Paweł Krupa z Sandra Spa Pogoni Szczecin. Pogoń Szczecin Handball Facebook
Szczecińscy szczypiorniści nie zapominają o walce o play-off. Musieli pokonać na swoim parkiecie Spójnię, by wciąż liczyć się w tej walce. I wygrali.

Szczecinianie zrewanżowali się Spójni za jesienną porażkę. W Gdyni było 24:18, więc do pełni szczęścia naszej drużynie zabrakło jednej bramki. Ale Spójnia jest w innej grupie, więc nie ma to aż tak wielkiego znaczenia. Najważniejsze były 3 punkty do zdobycia za zwycięstwo.

Spójnia przystąpiła do meczu już bez ukraińskich zawodników, za to Pogoń uzupełniła skład o Mateusza Zarembę, który miał uraz ręki. Niedzielny mecz był zacięty, ale od 20. minuty Pogoń była na prowadzeniu. W drugiej połowie wypracowała sobie nawet 6 bramek przewagi. Goście się nie poddali i zaczęli odrabiać straty. Różnica stopniała w końcówce do 2 trafień, ale na finiszu znów gospodarze byli wyraźnie skuteczniejsi.

Sandra Spa Pogoń Szczecin - Spójnia Gdynia 33:27 (16:13)

Pogoń: Teterycz, Zapora - Krupa 7, Bosy 7, Krysiak 5, Jedziniak 4, Zaremba 4, Bereżny 3, Biernacki 2, Radosz 1, Fedeńczak.

Wyniki 20. kolejki: MMTS - Chrobry 28:31, Piotrkowianin - Vive 24:43, Gwardia - Górnik 27:31, Stal - Zagłębie 26:33, Wisła - Azoty 31:21, Meble - MKS 24:26.