Unia była lepsza i zasłużenie wygrała derby Tarnowa

Piotr Pietras
Piłkarze Unii Tarnów cieszyli się po zwycięstwie z Tarnovią
Piłkarze Unii Tarnów cieszyli się po zwycięstwie z Tarnovią Mateusz Nytko
W meczu 17. kolejki IV ligi małopolskiej grupy wschodniej zespół Unii Tarnów pokonał Tarnovię 3:0. "Jaskółki" rundę jesienną zakończyły na pozycji lidera.

Derby Tarnowa były bardzo przeciętnym widowiskiem i zakończyły się zasłużonym zwycięstwem Unii. Zespół „Jaskółek” szczególnie w pierwszej odsłonie zaprezentował się dużo lepiej niż Biało-Czerwoni i w efekcie na przerwę schodził z dwubramkową przewagą.

Spory wpływ na przebieg zawodów miała sytuacja z 9 min, gdy Kamil Tyrka sfaulował bramkarza Tarnovii. W wyniku przewinienia pomocnika Unii Szymon Leśniak doznał otwartego złamania palca lewej ręki i musiał opuści boisko. Gra została wznowiona po blisko 10-minutowej przerwie, natomiast chwilę później goście stracili gola. Po dośrodkowaniu z rzutu wolnego Romana Worobeia obrońcy Tarnovii nie upilnowali Martuna Abowjana, który strzałem głową pokonał rezerwowego bramkarza gości. Mimo słabszej postawy Tarnovii w pierwszej odsłonie na drugiego gola kibice Unii musieli czekać aż do 42 min. Wtedy to po podaniu Artura Białego, Worobei strzałem z pola karnego pokonał Tomasza Marka.

Na drugą połowę zespół Tarnovii wyszedł niesamowicie zmotywowany i od pierwszej minuty ruszył do ataku. Biało-Czerwoni grając wysokim pressingiem starali się zaskoczyć rywali i niewiele brakło, by w 47 min stanęli przed szansą zdobycia kontaktowego gola. Piłka trafiła wtedy w rękę jednego z graczy Unii stojącego w polu karnym, arbiter nie przerwał jednak gry i nie podyktował rzutu karnego dla Tarnovii. Później znakomitych sytuacji dla gości nie wykorzystali Bruno Sulowski i Patryk Klich (w obu przypadkach skutecznie interweniował Łukasz Lisak). Unia była zespołem o wieje dojrzalszym i nie tylko nie dała sobie strzelić gola, ale w końcówce meczu podwyższyła prowadzenie. Artur Biały indywidualną akcję zakończył celnym strzałem w dalszy róg, ustalając wynik spotkania.

Unia Tarnów – Tarnovia 3:0 (2:0)
Bramki: 1:0 Abowjan 21, 2:0 Worobei 42, 3:0 Biały 85.
Unia: Lisak – Abowjan, Malisz, Węgrzyn – Adamski, Worobei (82 Oszust), Orlik, Tyrka (55 Leżoń), Wardzała (64 Sumara), Nytko (59 Miłkowski) – Biały (88 Starzyk).
Tarnovia: Leśniak (17 Marek) – P. Nowak (78 Kaczyk), Kozioł, Michał Baruch, Dydyk (86 Kijowski) – K. Wilk, Bałut (48 Sulowski), Krużel (46 Tokarczyk), W. Mącior, Klich – Zubel.
Sędziował: Kamil Sobczak (Nowy Sącz).
Żółte kartki: Tyrka, Malisz, Miłkowski – K. Wilk, Sulowski, Michał Baruch.
Widzów: 2000.