Rekordowy wyjazd kibiców Korony Kielce. 4 tysiące na finale Pucharu Polski z Groclinem Grodzisk Wielkopolski w Bełchatowie. Zobacz zdjęcia

Dorota Kułaga
Najwyższa wyjazdowa frekwencja kibiców Korony Kielce - 4 tysiące na finale Pucharu Polski w Bełchatowie 1 maja 2007 roku Polska Press
To był historyczny mecz. 1 maja 2007 roku Korona Kielce w finale Pucharu Polski rozegranym w Bełchatowie przegrała z Groclinem Dyskobolią Grodzisk Wielkopolski 0:2. Kielecka drużyna miała wsparcie grupy ponad 4 tysięcy kibiców! To najlepsza frekwencja, jeśli chodzi o wyjazdowy mecz kibiców Korony, w historii klubu. Dlatego wracamy do tego wydarzenia.

Prawie 4 tysiące kibiców wspierało Koronę w meczu Pucharu Polski w Bełchatowie
Na to spotkanie pojechało do Bełchatowa około 4 tysięcy kibiców Korony, wiele osób prywatnymi samochodami. Korona prowadzona przez trenera Ryszarda Wieczorka przegrała 0:2 (0:1). Tak daleko w tych rozgrywkach, Żółto-Czerwoni nie dotarli już nigdy.

Bramki w tym spotkaniu zdobyli Radosław Majewski w 16 minucie i Jarosław Lato w 77 minucie. Koronę gorąco dopingowało w tym spotkaniu około 4 tysięcy kibiców i był to rekordowy wyjazd kibiców Korony na mecz w historii klubu.

Kielecki zespół od 29 minuty grał w dziesiątkę, ponieważ sędzia Grzegorz Gilewski z Radomia pokazał Mariuszowi Zganiaczowi drugą żółtą, a w konsekwencji czerwoną kartkę.

Korona zagrała w składzie: Mielcarz - Golański, Szyndrowski, Kuś, Bednarek (63. Robak) - Bonin. Hermes, Zganiacz, Kaczmarek (73. Sasin) - Gajtkowski (46. Trzeciakiewicz), Kowalczyk.