US Open. Łukasz Kubot i Marcelo Melo za słabi na tytuł

US Open. Łukasz Kubot i Marcelo Melo za słabi na tytuł

Zdjęcie autora materiału

Michał Skiba

Polska

Aktualizacja:

Polska

US Open. Łukasz Kubot i Marcelo Melo za słabi na tytuł

©eastnews

Suchą stopą przeszli przez finał US Open w grze podwójnej Mike Bryan i Jack Sock. Amerykanie pokonali Łukasza Kubota i Marcelo Melo 6:3, 6:1.
US Open. Łukasz Kubot i Marcelo Melo za słabi na tytuł

©eastnews

Trzy break–pointy obronione przy serwisie Kubota i cztery piłki setowe obronione. Na samym końcu to duet Sock/Bryan przełamywał polsko–brazylijski duet. Różnicę w tym starciu zrobił Jack Sock, który grał bardzo agresywnym backhandem, z czym nie radzili sobie mistrzowie Wimbledonu z poprzedniego roku. Drugi set był już popisem amerykańskiego duetu.

Dobrze ustawiali się na korcie, świetnie odpowiadali na serwis, a przy siatce radzili sobie dużo lepiej.
Sock i Bryan dali lekcje wolejów i smeczów, szczególnie Marcelowi Melo. Przy serwisie Brazylijczyka zaczął się też drugi set spotkania,gem, którego Polak i Brazylijczyk oddali w zasadzie za darmo.

Kubotowi i Melo należą się brawa za udział finale, bo przed startem imprezy na kortach Flushing Meadows nikt na nich nie stawiał.

Cały tegoroczny sezon jest w ich wykonaniu dużo słabszy w porównaniu do zeszłego roku. Kubot i Melo w drodze do finału na Arthur Ashe Stadium spędzili ponad dziewięć godzin na korcie, Sock i Bryan o finał walczyli prawie trzy godziny krócej. Świeżość i pewność w zagraniach były po stronie Bryana i Socka. Mike Bryan tworzył przez lata tworzył znakomity duet z bratem Bobem. Razem zdobyli szesnaście tytułów wielkoszlemowych. Kłopoty ze zdrowiem Boba sprawiły, że Mike zaczął grać z Jackiem Sockiem i to właśnie w takim duecie obaj panowie wystąpią w turnieju mistrzów w Londynie. Wciąż nie można być pewnym, czy do listopadowej imprezy dostanie się Melo/Kubot.

Transmisje z US Open w Eurosporcie 1, Eurosporcie 2 i Eurosport Player

Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Sportowy24 na Facebooku