Paweł Stankiewicz
Arkadiusz Wojtasiewicz
VBW Arka Gdynia nie dała żadnych szans rywalkom. Chociaż koszykarki z Gdyni miały już pewne miejsce w grupie i awans do kolejnej fazy rozgrywek EuroCup, to wysoko pokonały FCC UAV Arad 87:53. Teraz zespół Arki czekać będzie na to, z kim zmierzy się w kolejnej fazie rywalizacji na parkietach w Europie.

Na zakończenie rywalizacji w fazie grupowej koszykarki Arki zmierzyły się z zespołem FCC UAV Arad. To podopieczne Jeleny Skerović były zdecydowanymi faworytkami, bowiem zespół z Rumunii we wcześniejszych pięciu spotkaniach grupowych w EuroCup odniosły zaledwie jedno zwycięstwo.

Zespół VBW Arki bardzo dobrze wszedł w to spotkanie i od początku kontrolował wydarzenia na parkiecie. Gdynianki grał znacznie skuteczniej od swoich rywalek i szybko odskoczyły na dziesięć punktów. Taką przewagę utrzymały do końca pierwszej kwarty, kiedy prowadziły 23:13. W kolejnej odsłonie ten mecz o tyle zmienił swoje oblicze, że przewaga zespołu z Gdyni była jeszcze bardziej wyraźna. W 16 minucie Arka prowadziła już 36:18 i poczuła się na tyle pewnie i spokojnie, że oddała inicjatywę rywalkom. Drużyna z Rumunii to wykorzystała na tyle, że zmniejszyła stratę i po pierwszej połowie przegrywała różnicą 13 punktów.

W drugiej części meczu to już pełna dominacja i kontrola wydarzeń na parkiecie przez drużynę Arki. Bardzo dobrze i skutecznie grały Kristina Higgins i Magdalena Szymkiewicz. Arka chciała wygrać jak najwyżej i cel osiągnęła gromiąc rywalki 87:53. Drużyna żółto-niebieskich musi teraz poczekać na rozstrzygnięcia w innych grupach i wtedy okaże się, z kim gdynianki zagrają w 1/16 finału rozgrywek EuroCup.

VBW Arka Gdynia - FCC UAV Arad 87:53 (23:13, 20:17, 20:12, 24:11)

VBW Arka: Higgins 14, Górecki 9, Niemojewska 6, Podgórna 4, Fontaine 4 oraz Szymkiewicz 17, Żytkowska 11, Kastanek 9, Thomas 7, Borkowska 6

FCC UAV Arad: Hadzović 17, Madden 15, Baptise 8, Akathiotou 6, Racić 2 oraz Mirne-Nagy 3, Georgieva 2, Negru, Ciotir, Fleser