VII Bieg Siedleckiego Jacka: Zawodnicy pobiegną dla Kasi

sportowy24
PKO Bank Polski, który po raz pierwszy został sponsorem Biegu Siedleckiego Jacka, zaprasza wszystkich, którzy chcą pomóc chorującej na raka Kasi. Można to zrobić dołączając się do akcji charytatywnej podczas biegu w niedzielę 28 sierpnia.

Uczestnicząc w VII Biegu Siedleckiego Jacka 28 sierpnia 2016 r. w Siedlcach będzie można pobiec nie tylko dla sprawdzenia własnych możliwości fizycznych, czy ustanowienia nowego rekordu trasy. Przede wszystkim przyczynimy się do tego, że pomoc otrzyma chorująca na guza mózgu 23-letnia Kasia. Od dłuższego czasu ta młoda kobieta walczy z nowotworem. Jednak mimo intensywnego leczenia (operacja, radioterapia i chemioterapia) nie odnotowano widocznej poprawy stanu jej zdrowia. Jedną z większych szans jest dla niej specjalistyczne leczenie, na które zbierane są pieniądze. Kasia jest podopieczną Fundacji ALIVIA.

„biegnę dla Kasi” – kartki z takim napisem będą mogli przypiąć do koszulek wszyscy uczestnicy VII Biegu Siedleckiego Jacka. Zaangażowanie osób, które dobiegną z taką kartką do mety zostanie przeliczone na konkretną pomoc – Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże darowiznę dla Kasi. Kartki będzie można odebrać zgłaszając się do przedstawicieli PKO Banku Polskiego w dniu biegu w Biurze Zawodów na terenie ROSRRiT przy ul. Jana Pawła II 6 w Siedlcach.

W ramach VII Biegu Siedleckiego Jacka rozgrywany będzie, m.in., półmaraton, bieg na 5 km i marsz nordic walking. Zawodnicy wszystkich tych konkurencji będą mogli włączyć się w akcję charytatywną na rzecz Kasi.

PKO Bank Polski od lat angażuje się w promowanie sportu i zdrowego trybu życia. Od 2013 roku prowadzi autorski program „PKO Bank Polski. Biegajmy razem” i wspiera największe imprezy biegowe w całej Polsce. Siedlecki bieg dla Kasi nie jest jedynym takim wydarzeniem. W wielu miastach organizowane są akcje charytatywne „biegnę dla…”. Za każdym razem Bank pomaga innemu potrzebującemu.

Sumując wszystkie tego typu akcje, od 2013 roku odbyło się ich 184. Fundacja PKO Banku Polskiego wsparła 193 beneficjentów kwotą ponad 2,6 miliarda złotych. Od samego początku istnienia programu uczestnicy pokonali łącznie w ramach akcji charytatywnych ok. 1 miliona 305 tysięcy kilometrów. Suma ta równa się ponad 32 okrążeniem Ziemi wzdłuż równika. Dodatkowo, w tym roku już po raz drugi, 17 września, Bank zaprasza na PKO Bieg Charytatywny w 12 miastach całej Polski. Zawodnicy będą biegać na stadionach lekkoatletycznych, a dzięki wybieganym przez nich okrążeniom, Fundacja PKO Banku Polskiego przekaże środki na posiłki dla najbardziej potrzebujących dzieci w naszym kraju.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na sportowy24.pl Sportowy 24