(stan)
Vistal Gdynia przegrał w Lubinie z Zagłębiem aż 12:26 w rewanżowym meczu półfinałowym Pucharu Polski. W finale zagra Zagłębie, bo w pierwszym meczu w Gdyni przegrało tylko 21:27.

Vistal zdobywał Puchar Polski w latach 2014-16, ale tym razem nie powtórzy tego osiągnięcia. Gdynianki zagrały w Lubinie kompromitująco słabo i chyba nikt nie spodziewał się takiej klęski. Ten półfinał od początku układał się źle. Zagłębie objęło prowadzenie 3:0, a potem powiększało przewagę po kontrach. Drużyna z Gdyni grała nieporadnie w ataku, popełniała bardzo proste błędy, a rywalki to wykorzystały. Gospodynie już w 21 minucie odrobił straty z pierwszego meczu, a pierwszą połowę wygrały 16:7. Wynik mógł być jeszcze gorszy, ale dobrze broniła Małgorzata Gapska.

W drugiej połowie obraz spotkania nie uległ zmianie. Katarzyna Janiszewska zdobyła ósmą bramkę z rzutu karnego, ale potem gdynianki przez 18 minut ani razu nie trafiły do bramki rywalek. Udało im się to dopiero przy stanie 23:8 dla Zagłębia, ale losy rywalizacji były już wtedy rozstrzygnięte.

Zagłębie Lubin - Vistal Gdynia 26:12 (16:7)

Zagłębie: Maliczkiewicz 1, Wąż - Załęczna 2, Grzyb 5, Semeniuk 2, Buklarewicz 5, Piechnik 4, Jochymek 4, Belmas, Malta, Milojević 3

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewska 3, Urbaniak 1, Stanulewicz, Zych 3, Kozłowska, Gutkowska 1, Lalewicz, Matieli 4, Szarawaga, Borysławska, Kulwińska

Materiał oryginalny: Vistal Gdynia rozgromiony w Lubinie przez Zagłębie! Nie zagra w finale Pucharu Polski - Dziennik Bałtycki