Vistal przegrał pierwszy mecz o brąz

(stan)
Piłkarki ręczne Vistalu Gdynia przegrał po dogrywce w Elblągu ze Startem 27:31 w pierwszym meczu o brązowy medal mistrzostw Polski. Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw, a kolejne spotkanie już w niedzielę o godzinie 18.30, także w Elblągu.

Od początku to był bardzo wyrównany mecz, ale z lekką przewagą Vistalu. Gdynianki wreszcie uzyskały dwubramkową przewagę, którą utrzymały do końca pierwszej połowy spotkania. Drugą połowę także lepiej zaczęły gdynianki, które powiększyły przewagę do trzech trafień. Wydawało się, że Vistal kontroluje przebieg spotkania, ale jednak w końcówce Start zaczął odrabiać straty aż doprowadził do wyrównania i dogrywki. Dodatkowy czas gry to już dominacja elblążanek, które zdobyły cztery bramki tracąc tylko jedną. Vistal zaczął zatem od porażki rywalizację o brązowy medal i musi teraz gonić drużynę Startu.

Start Elbląg - Vistal Gdynia 31:27 (25:25, 12:14, d. 6:2)

Start: Szywerska, Warywoda - Lisewska 12, Waga 5, Andrzejewska 4, Kwiecińska 4, Muchocka 2, Balsam 1, Dankowska 1, Jędrzejczyk 1, Szopińska 1, Gerej, Hawryszko, Matuszczyk, Pinda, Świerżewsk

Vistal: Gapska, Kordowiecka - Janiszewski, Urbaniak, Galińska, Dorsz, Kobylińska, Stankiewicz, Olszowa, Zych, Kozłowska, Gutkowska, Radzikowska, Tasic, Matieli

Materiał oryginalny: Vistal przegrał pierwszy mecz o brąz - Dziennik Bałtycki