W niedzielę piłkarki Medyka POLOmarketu Konin muszą wygrać

MAC, LUMAR
Aleksandra Sikora
W drugiej kolejce spotkań turnieju eliminacyjnego grupy IV Ligi Mistrzyń piłkarki Medyka POLOmarket Konin odniosły drugie zwycięstwo, skromnie wygrywając z mistrzem Estonii Parnu JK 1:0 (1:0). Jedyną bramkę zdobyła Aleksandra Sikora w 19. minucie.

Mistrzynie Polski zajmują w tabeli drugie miejsce, gorszą różnicą bramek ustępując mającej również sześć punktów rumuńskiej Olimpii Cluj-Napoca. Aby awansować do fazy pucharowej LM, w niedzielnym meczu z mistrzyniami Rumunii, koninianki będą musiały wygrać. Każdy inny rezultat premiować będzie mistrzynie Rumunii.

Rozpoczynając spotkanie z mistrzem Estonii mistrzynie Polski znały już wynik wcześniejszego meczu, w którym Olimpia Cluj -Napoca rozgromiła ZFK Breznica z Czarnogóry 10:0 (8:0), wiedziały więc, że aby do meczu z mistrzyniami Rumunii przystępować w korzystniejszej sytuacji wyjściowej, muszą z Estonkami wygrać różnicą co najmniej ośmiu bramek. Wygrały 1:0, a to oznacza, że na razie bliżej awansu są mistrzynie Rumunii.

W czwartkowym meczu jedyną bramkę dla Medyka strzeliła w 19. minucie Aleksandra Sikora. Sytuacji doi zdobycia goli było sporo, ale podopiecznym Romana Jaszczaka zabrakło skuteczności.

W niedzielę mecze ostatniej kolejki rozpoczną się o godzinie 17. Medyk zmierzy się z Olimpią Cluj na stadionie im. Złotej Jedenastki Kazimierza Górskiego przy ul. Podwale w Koninie. Spotkanie ZFK Breznica – Parnu JK zostanie rozegrane na stadionie przy ul. Kosynierów we Wrześni.

Medyk POLOmarket Konin – Parnu JK 1:0 (1:0). Bramka:
Aleksandra Sikora (19).
Medyk POLOmarket: Szymańska – Sikora, Grad, Guściora, Ficzay – Dudek – Balcerzak, Pakulska, Kostowa – Daleszczyk Gawrońska (46. Chudzik).

Materiał oryginalny: W niedzielę piłkarki Medyka POLOmarketu Konin muszą wygrać - Głos Wielkopolski