Materiał partner
W piątek JKH GKS Jastrzębie pokonał po dogrywce Comarch Cracovię, ale dwa dni później Ślązacy polegli w starciu z KH Energą Toruń. Sensacyjnie zakończył się niedzielny mecz w Sosnowcu, gdzie porażki doznała Unia.

W spotkaniu z Cracovią Ślązacy musieli sporo się napracować, aby wygrać. Po raz pierwszy w tym sezonie finaliści Pucharu Polski przystąpili do dogrywki. W dodatkowym czasie gry byli lepsi. Mecz zakończył się wynikiem 2:1, a złotego gola zdobył Marek Hovorka, lider klasyfikacji kanadyjskiej.

Tylko punkt przewagi

W niedzielę drużyna Roberta Kalabera zmierzyła się z KH Energą Toruń, która ma bardzo dobrą defensywę. Dotychczas w tym sezonie zespół stracił 53 gole. Gospodarze pokazali, że potrafią grać bardzo uważnie w tyłach, ale również skutecznie pod bramką przeciwnika. Dla nich był to rewanż za spotkanie z 27 grudnia w półfinale Pucharu Polski. Wtedy lider PHL był zdecydowanie lepszy i pewnie wygrał 3:0. W niedzielę role się odwróciły. Po dwóch tercjach było 3:0 dla toruńskiej drużyny. W trzeciej już w 6. sekundzie Martin Kasperlik wpakował krążek do siatki, ale to był jedyny gol lidera rozgrywek w tym spotkaniu. Rywali dobił Kamil Kalinowski, który świetnie się spisywał, wcześniej także wpisał się na listę strzelców. Jastrzębianie przegrali po raz szósty w tym sezonie i porażka sprawiła, że w tabeli PHL lider ma już tylko punkt przewagi nad GKS Tychy. Niedzielna wygrana bardzo ucieszyła torunian, bo dwa dni wcześniej byli rozczarowani po meczu z Re-Plastem Unią Oświęcim, który zakończył się rezultatem 2:3. O takim wyniku zdecydowała głównie pierwsza tercja, w której rywale strzelili trzy gole, a KH Energa ani jednego.

Tego się nikt nie spodziewał

Sensacyjnie zakończył się niedzielny mecz Zagłębie – Unia. Prowadzona przez Kevina Constantine'a, byłego szkoleniowca klubów NHL, drużyna nie sprostała sosnowiczanom. Dla gospodarzy było to trzecie zwycięstwo w tym sezonie, wcześniej dwukrotnie wygrali ze Stoczniowcem. Decydującego gola na 3:2 strzelił Tomasz Kozłowski. Na ponad dwie minuty przed końcem trener Unii wycofał bramkarza, ale jego zespół nie wykorzystał przewagi w polu. Niespodziewanie, w niedzielę przegrał także TAURON Podhale Nowy Targ. Szarotki były faworytem w konfrontacji z Ciarko STS Sanok. Beniaminek jednak od pierwszych minut prezentował się lepiej i zasłużenie zwyciężył 3:1.