W Pogoni pełne skupienie na starciu z Lechem. Wracają kadrowicze

Maurycy Brzykcy
Pogoń w Poznaniu rywalizowała z Lechem po raz ostatni w sierpniu 2021 roku. Wówczas padł remis 1:1. Pogoń Szczecin
Przed Pogonią Szczecin idealna szansa, by zrównać się punktami z Lechem Poznań w bezpośrednim starciu. Początek najgorętszego dla kibiców Portowców meczu w niedzielę w stolicy Wielkopolski o godz. 17.30.

Po ostatniej stracie punktów przez Pogoń (remis 0:0 w domowym meczu 1:1 z Koroną Kielce), wiara kibiców w kolejny medal zmniejszyła się. Strata do trzeciego miejsca, które zajmuje obecnie Lech, wynosi trzy punkty. Ale te trzy punkty z gardła rozpędzonego Kolejorza, dodatkowo na jego terenie, wyrwać będzie niezwykle trudno.

Lech po porażkach kilka tygodni z temu z Zagłębiem Lubin oraz Śląskiem Wrocław, wrócił już chyba na właściwe tory. Ostatnie trzy mecze w PKO Ekstraklasie to 7 zdobytych punktów. W kolejce przed reprezentacyjną przerwą Lech pokonał z problemami Widzew Łódź. Do tego dodać trzeba awans do 1/4 finału Ligi Konferencji Europy, gdzie poznaniacy spotkają się z Fiorentiną.

Kolejorz to zespół, który z polskich ekip rozegrał zdecydowanie najwięcej spotkań w tym sezonie. Lech ma już na koncie 45 meczów o stawkę i minimum 11 przed nim. Nie ma co liczyć jednak na zmęczenie zawodników Lecha. Trener John van den Brom umiejętnie rotuje składem, a przed meczem z Pogonią z pewnością przydała się przerwa reprezentacyjna.

Pogoń trenuje wciąż bez kadrowiczów. Wahan Biczachczjan zagrał przez 65 minut w towarzyskim meczu Armenii z Cyprem. Jego zespół zremisował 2:2, a dla pomocnika był to 23. występ w narodowych barwach. Kilka dni wcześniej Ormianin zagrał przez 15 minut w meczu eliminacji do mistrzostw Europy (1:2 z Turcją). Bardziej wypoczęty do Szczecina wróci Luka Zahovic, który uczestniczył w zgrupowaniu kadry Słowenii, ale nie zagrał ani minuty w starcia eliminacji mistrzostw Europy z San Marino oraz Kazachstanem. W Szczecinie jest już także Szwed Linus Wahlqvist, który zagrał dwa pełne mecze w eliminacjach, przeciwko Belgii (0:3) oraz przeciwko Azerbejdżanowi (5:0). Na zgrupowaniu młodzieżówki był również Mateusz Łęgowski, a jest wciąż na nim Adrian Przyborek. Tego ostatniego można było i wciąż można zobaczyć w akcji w Szczecinie czy w Policach.

- Wykonaliśmy już pewną pracę na porannym treningu. To wciąż zajęcia wprowadzające, ale oczekuję szybkiego grania piłką - mówił na jednym z treningów w tygodniu trener Pogoni, Jens Gustafsson. - Wciąż czekamy na powrót wszystkich kadrowiczów, ale od dziś oczekuję pełnego skupienia na niedzieli.

W tym tygodniu nagrodę dla najlepszego zawodnika marca otrzymał Leonardo Koutris. Wyróżnienie przyznają kibice w głosowaniu na stronie klubu.