W turniejowym stylu pożegnali stary rok przy dwunastu...

W turniejowym stylu pożegnali stary rok przy dwunastu stolikach

kmb

Głos Koszaliński

Aktualizacja:

Głos Koszaliński

W turniejowym stylu pożegnali stary rok przy dwunastu stolikach

©Pixabay.com

Klub Tenisa Stołowego Koszalinianin zorganizował już po raz 44. na tradycyjne zmagania o o szampany Prezesa KTS.
W turniejowym stylu pożegnali stary rok przy dwunastu stolikach

©Pixabay.com

44. Turniej noworoczny o szampany prezesa KTS Koszalinianin przeszedł do historii. Impreza miała międzynarodową obsadę, a zgromadziła na starcie 72 uczestników m.in. z takich rejonów Europy Grecja, czy Holandia, a także z naszego regionu i innych zakątków Polski: Wrocław, Szczecin, Ustka, Świdwin, Tychowo, Kołobrzeg, Pieszcz, Słupsk, Człuchów, Czaplinek, Białogard, Gryfice, Bytów, Sianów i oczywiście Koszalin.

Po ponad pięciogodzinnych zmaganiach na dwunastu stołach wyłoniono najlepsze szóstki w trzech rozgrywanych kategoriach, które zostały uhonorowane szampanami. W zmaganiach zawodników do lat 18-tu triumfował Damian Szczerba przed Dawidem Zelekiem (obaj Świdwin), a trzecią lokatę zajął Mikołaj Olejnik (Gryfice). Na kolejnych miejscach uplasowali się: Konrad Pyra (Świdwin), Krzysztof Majewski (Koszalin) i Michał Ruciński (Bytów).

Najlepszy w turnieju Amator Open okazał się Jan Pawlicki (Słupsk), który pokonał w finale Jakuba Mazura (Człuchów). Kolejne pozycje przypadły: Czesławowi Popielowi (Słupsk), Leszkowi Jodaniewskiemu (Człuchów), Dariuszowi Gąsiorowskiemu (Świdwin) i Mariuszowi Kałuzińskiemu (Koszalin).

W kategorii zawodników ligowych triumfował Jakub Leśniewski (Postomino) przed Łukaszem Muchą (Wrocław), Gracjanem Bobkiem (Ustka), Hubertem Bekiszem (Tychowo), Zbigniewem Starzyńskim (Tychowo) i Gabrielem Wasilewskim (Koszalin).
Impreza odbyła się w hali Zespołu Szkół nr 1 (Ekonom) w Koszalinie, a przeprowadzono ją w trzech kategoriach: zawodnicy z rocznika 2000 i młodsi, zawodnicy z licencjami ur.1999 i starsi oraz amatorzy (open) i zawodnicy z licencjami ur. 1968 i starsi. Rywalizacja - równolegle na 12 stołach - toczyła się będzie systemem do dwóch przegranych pojedynków. Przekrój uczestników był więc spory, zarówno jeśli chodzi o wiek, jak i poziom zaawansowania.

Zdobywcy sześciu czołowych miejsc w poszczególnych kategoriach otrzymali noworoczne szampany i dyplomy. Zwycięzcy poszczególnych kategorii dostali puchary. Nie zabrakło też nagród rzeczowych.

Zobacz także: Rozmowa Tygodnia GK24


POLECAMY:

Zachęcamy również do korzystania z prenumeraty cyfrowej Głosu Koszalińskiego


Komentarze

Dodajesz komentarz jako: Gość

Dodając komentarz, akceptujesz regulamin forum

Liczba znaków do wpisania:

zaloguj się

Wyniki

Herb godpodarza Herb gościa
Brak danych
Więcej

Najnowsze wiadomości

Zobacz więcej

Waszym zdaniem

Kto zostanie siatkarskim mistrzem Polski 2018/19?