W Wielką Sobotę Korona Kielce zremisowała na wyjeździe z Chrobrym Głogów 1:1 w meczu Fortuna 1 ligi. Bramkę zdobył Jakub Łukowski

Dorota Kułaga
W Wielką Sobotę piłkarze Korony Kielce zagrali wyjazdowy mecz z Chrobrym Głogów. Pojedynek 28. kolejki Fortuna 1 ligi zakończył się remisem 1:1.

Chrobry Głogów - Korona Kielce 1:1 (0:1)
Bramki: 0:1 Jakub Łukowski 19 z karnego, 1:1 Michał Rzuchowski 47.
Korona: Forenc - Podgórski, Koj (65. Szymusik), Malarczyk, Corral - Błanik (89. Zarandia), Szpakowski (89. Sewerzyński), Petrow, Oliveira (89. Takać), Łukowski (76. Kiełb) - Szykawka.
Chrobry: Leszczyński - Tupaj, Michalec, Praznovsky, Ilków-Gołąb - Kolenc, Bochnak (86. Dziąbek), Mandrysz (86. Heijden), Rzuchowski, Piła - Lebedyński.
Sędziował: Piotr Lasyk z Bytomia.
Żółte kartki: Mandrysz, Dziąbek (Chrobry), Szykawka (Korona).

Jest to bardzo ważne spotkaniu dla układu czołówki tabeli. Od pierwszej minuty w kieleckim zespole występuje Ukrainiec Kyryło Petrow. Z powodu kartek zabrakło Adama Frączczaka.

W 4 minucie Korona oddała pierwszy celny strzał. Po indywidualnej akcji i dośrodkowaniu Jacka Podgórskiego z prawej strony główkował Jewgienij Szykawka, ale zbyt lekko i Rafał Leszczyński złapał piłkę.

W 19 minucie Korona objęła prowadzenie. Jewgienij Szykawka wywalczył rzut karny, a na bramkę zamienił go pewnym strzałem Jakub Łukowski. W 28 minucie uderzał Dawid Błanik, ale jego strzał został zablokowany. W odpowiedzi na bramkę Korony uderzył Jaka Kolenc, ale Konrad Forenc był na posterunku.

Po pierwszej połowie Korona prowadzi 1:0. Zasłużenie, bo była zespołem bardziej dojrzałym i groźniejszym w ofensywie. Chrobry w pierwszych 45 minutach oddał jeden celny strzał, ale pewnie obronił go Konrad Forenc.

Druga połowa zaczęła się fatalnie dla Korony. W 47 minucie błędy kieleckiej drużyny w defensywie i Michał Rzuchowski strzałem w długi róg pokonał Konrada Forenca. Widać, że na drugą połowę Chrobry wyszedł mocno zdeterminowany.

Korona po stracie bramki zaczęła atakować z większym zaangażowaniem, bo remi w tym meczu jej nie zadowala. W 57 minucie, po rzucie wolnym i błędzie obrońcy Chrobrego, znakomitą okazję do zdobycia bramki miał Jewgienij Szykawka. Był sam na sam, ale trafił w nogi bramkarza gospodarzy. W 59 minucie po centrze Jacka Podgórskiego główkował Piotr Malarczyk, ale Leszczyński końcami palców wybił piłkę nad poprzeczką.

W 67 minucie po składnej akcji Chrobry zdobył bramkę, ale po analizie zapisu VAR sędzia jej nie uznał, ponieważ był faul na Grzegorzu Szymusiku. W 72 minucie bliski zdobycia bramki był Jewgienij Szykawka. Po dograniu Dawida Błanika wyszedł sam na sam, uderzył lewa nogą - piłka przeszła pod nogami bramkarza Chrobrego, odbiła się od słupka, od pleców bramkarza, ponownie od słupka i padła łupem Leszczyńskiego. Szczęście w tej sytuacji było przy gospodarzach.

W 90 minucie z 20 metrów uderzył Jacek Kiełb - nad poprzeczką. Do końca spotkania wynik nie uległ zmianie. Po ciekawej, emocjonującej drugiej połowie Korona zremisowała na trudnym terenie w Głogowie 1:1.