Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Poprzednie
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
ADRIAN LIS 5...

Warta Poznań nie przestaje zadziwiać! Oceniamy piłkarzy Piotra Tworka po meczu z Jagiellonią Białystok (2:0)

BRAMKARZ I OBROŃCY

ADRIAN LIS 5
Nie miał bardzo intensywnego meczu, popartego wieloma interwencjami, ale w kilku momentach musiał zachować czujność i koncentrację. Kilka razy dopisało mu też szczęście. Warto go pochwalić go także za grę na przedpolu, ale tylko w I połowie.

JAKUB KUZDRA 6
Prawa strona Warty nie była tak rozbujana jak lewa, ale mimo to prawemu obrońcy Zielonych nie groziło po meczu samobiczowanie. Nie miał problemów z powstrzymaniem rywali, choć przy stałych fragmentach brakowało mu trochę centymetrów.

ROBERT IVANOV 7
Nie możemy się go nachwalić przez cały sezon, ale widocznie fiński stoper zasługuje na wyróżnienie i słowa uznania. W meczu z „Jagą” już tradycyjnie od początku zapanował nad organizacją szyków obronnych. Jego siła spokoju udzieliła się też innym piłkarzom.

ALEKS ŁAWNICZAK 6
Młody stoper w ostatnich tygodniach trochę obniżył loty i wydawało się, ze kończy sezon na mentalnych oparach. Na szczęście w konfrontacji z ekipą z Podlasia odżył i pokazał, że nie chce spocząć na laurach. W pierwszej połowie popisał się efektowną główką.

JAKUB KIEŁB 6 (grał do 75 minuty)
Od niego zaczęła się akcja bramkowa, bo dzięki kapitanowi Warty przechwyt zaliczył Makana Baku i pognał z piłką w pole karne gości. Poza tym lewy obrońca dobrze wywiązywał się ze swoich obowiązków w defensywie.