0 1 połowa

Zagłębie Sosnowiec

3

1 1 połowa

• Nic więcej nie wydarzy się w tym meczu! Sędzia kończy mecz! Zagłębie wygrywa 3:2 z Wartą Poznań!

• Gorąco w polu karnym Zagłębia! Ekipa z Sosnowca próbuje przetrać nawałnicę!

• Sędzia dolicza 4 minuty.

• Rafał Grzelak osłabia swoją drużynę! Arbiter pokazuje mu drugą żółtą kartkę i wyrzuca z boiska!

• BRAMKA DLA WARTY! Kupczak strzela bramkę kontaktową!

• Zagłębie broni się całą drużyną! Warta nie ma jednak pomysłu jak skończyć tę akcję.

• Michał Grobelny opuszcza plac gry. W jego miejsce Krzysztof Kiklaisz.

• GOOOOOOOL! Warta strzela bramkę honorową. Na listę strzelców wpisuje się Michał Jakóbowski!

• GOOOOOOL! Grzelak huknął z rzutu wolnego! Zagłębie prowadzi już 3:0!

• Sędzia uznał, że Kiełb faulował Piaseckiego w niebezpiecznej odległości od bramki!

• Kolejna zmiana w Warcie! Laskowski zmienia na placu gry Jarocha.

• Zmiana w ekipie gospodarzy. Napołow melduje się w miejsce Rybickiego.

• Nie zrozumiała się defensywa gości i piłka trafiła pod nogi Mularczyka, który nie mógł się pomylić i umieścił piłkę w pustej bramce!

• GOOOOL! Patryk Mularczyk podwyższa prowadzenie gości!

• Zmiana w ekipie gości. Mularczyk w miejsce Biłeńkyja.

• Rybicki uderza nad murem na krótki słupek! Na szczęście dla Zagłębia, Perdijić paruje piłkę na aut bramkowy!

• Przed swoją szansą staną za chwilę goście. którzy będą wykonywać rzut wolny z niebezpiecznej odległości.

• Niemal identyczna sytuacja po stronie Warty! Matko Perdijić zatrzymał jednak Jarocha w sytuacji sam na sam! Na nic zdały się protesty gospodarzy, że bramkarz gości faulował przy okazji ich kolegę. Sędzia nie dopatrzył się podstaw do podyktowania rzutu karnego.

• Stanisław Biłeńkyj idealnie wszedł między obrońców i znalazł się sam na sam z Lisem! Piłkarz gości chciał minąć bramkarza Warty i uderzył na bramkę. Piłka jednak trafiła jedynie w słupek!

• Pawłowski zdecydował się ruszyć z akcją Zagłębia! Szybko wybił mu to z głowy Łukasz Trałka, który momentalnie zablokował jego próbę podania.

• Mateusz Kupczak pogubił się pod polem karnym rywala i próbując pozostać przy piłce fauluje piłkarza gości. Sędzia zatrzymuje grę. Rzut wolny dla Zagłębia.

• Piłkarze gospodarzy protestują! Piłka odbiła się od ręki Hołoty w polu karym Zagłębia! Sędzia uznał, że zawodnik gości nie mógł uniknąć tego zagrania i każe grać piłkarzom dalej.

• Artur Aluszyk dał znak do rozpoczęcia drugiej części meczu! Gramy dalej!

• Gospodarze zdominowali pierwszą połowę pod względem posiadania piłki, notując aż 64% czasu pierwszej części gry przy futbolówce. Więcej z gry miało jednak Zagłębie, które jest na dobrej drodze, aby po raz pierwszy w tym sezonie pokonać Wartę na jej obiekcie.

• Arbiter zaprasza piłkarzy do szatni. Przerwa!

• Sędzia dolicza minutę do pierwszej części spotkania.

• Hołota po raz kolejny nieprzepisowo zatrzymywał rywala. Zawodnik Zagłębia musi bardziej uważam, gdyż ma już żółtą kartkę na swoim koncie.

• Piasecki zdecydował się uderzyć piłkę sprzed pola karnego Warty. Pretensję do kolegi może mieć Patryk Małecki, który wchodził w pole karne rywali i wychodził na idealną pozycję do strzału.

• Podopieczni Piotra Tworka próbują ataku pozycyjnego. Brakuje jednak wejścia w pole karne rywali.

• Sinior nieprzepisowo zatrzymuje rywala i arbiter zmuszony jest podyktować rzut wolny dla Warty.

• Nerwowość wkrada się w grę gości! Kieliba nieatakowany przez nikogo wybija piłkę za linię boczną.

• Pawłowski bez problemu poradził sobie z Grobelnym na lewym skrzydle. Jego próba dośrodkowania zostaje jednak zablokowana i Zagłębie będzie wykonywać rzut rożny.

• Szymon Pawłowski wrzuca piłkę w pole karne, a Fabian Piasecki kieruje futbolówkę głową do bramki. Adrian Lis nie był w stanie wyjąć tej piłki.

• Druga żółta kartka dla piłkarza gości. Tym razem upomniany zostaje Rafał Grzelak.

• GOOOOOOOL! Fabian Piasecki otwiera wynik spotkania!

• Polczak dopada do dośrodkowania z rzutu rożnego uderza głową na bramkę! Czyste konto gospodarzy ratuje Łukasz Trałka wybijając piłkę głową z linii bramkowej!

• Piłka kierowana na długi słupek, gdzie głową uderza Kieliba! Golkiper gości jednak spokojnie łapie piłkę.

• Arbiter dopatruje się faulu na zawodniku gości. Warta wykonywać będzie rzut wolny na wysokości pola karnego.

• Sędzia znów pokazuje żółtą kartkę. Ukarany zostaje Michał Grobelny.

• Kolejny rzut rożny Warty, który nie przynosi korzyści. Perdijić wyskoczył najwyżej i bez problemu złapał piłkę w ręce.

• Goście poszukali jeszcze wrzutką Piaseckiego w polu karnym Warty! Zawodnik goście nie doskoczył jednak do futbolówki.

• Małecki skopiował akcję Kupczaka sprzed chwili! Wszedł w pole karne i spróbował pokonać brakarza z bardzo ostrego kąta! Lis jednak nie dał się pokonać i piłka wróciła do gry!

• Matko Perdijić był jednak na posterunku i sparował piłkę na rzut rożny!

• Kupczak wszedł w pole karne Zagłębia i zdecydował się uderzyć na bramkę rywali z bardzo ostrego kąta!

• Pierwsze upomnienie w meczu! Ukarany zostaje Tomasz Hołota.

• Piasecki chciał sprytnie znaleźć pod polem karnym rywala Pawłowskiego. Zagranie to przewidzieli jednak piłkarze Warty i w porę zapobiegli groźnej akcji gości.

• Próba szybkiego rozegrania piłki przed gospodarzy kończy pod nogami defensorów Zagłębia. Niedokładne rozegranie sprawia jednak, że piłka znów trafiła do gospodarzy.

• Goście chcieli znaleźć długim podaniem Piaseckiego. Ten jednak nie był w stanie dojść do futbolówki i Warta zacznie grę od bramki.

• Gospodarze wrzucają piłkę w pole karne Zagłębia, ale nic z tego nie wynika. Goście zaczną od linii bocznej boiska.

• Jaroch zastawiał piłkę przed Radkowskim i wywalcza rzut wolny w środkowej części boiska.

• Warta próbuje wyciągnąć rywali na swoją połowę, rozgrywając piłkę po obronie.

• Sędzia Artur Aluszyk gwiżdże dziś po raz pierwszy, a więc zaczynamy!

• Zawodnicy wychodzą już na murawę!

• - Myślę, że obie drużyny nastawią się tak, jakby to był mecz ekstraklasowy. Kilku graczy na pewno szczególnie mocno będzie chciało rozegrać dobre spotkanie, by pokazać się na tle swoich byłych kolegów. Szykujemy się na bardzo ciężkie spotkanie.

– mówił przed spotkaniem szkoleniowiec Zielonych, Piotr Tworek

• - Mieliśmy dwa tygodnie do tego, by odpowiednio się przygotować do meczu z Wartą. Na pewno nie jest to przypadkowy zespół i nieprzypadkowo jest na drugim miejscu w tabeli. W swoich szeregach mają bardzo dobrych piłkarzy, jak Trałka, Kupczak czy Janicki. Jest to zespół, który został stworzony w ostatnim czasie na dobrej bazie i fundamencie.

– chwalił przed spotkaniem swojego rywala trener Zagłębia, Dariusz Dudek

• Zagłębie nieźle sprawuje się w meczach wyjazdowych, skąd przywiozło siedem oczek w pięciu meczach. O punkty dziś nie będzie jednak łatwo, ponieważ Warta nie przegrała w tym sezonie jeszcze spotkania przed własną publicznością. Jedyną drużyną, która była w stanie wywieźć punkt z Grodziska Wielkopolskiego był GKS Jastrzębie.

• Obecnie ekipa z Sosnowca znajduje się trzy pozycje nad kreską i ma na swoim koncie tyle samo punktów co 16. Sandecja Nowy Sącz, jednak goście dzisiejszego spotkania mają rozegrane aż dwa spotkania mniej, niż Sandecja.

• Witamy. Już za kilka chwil Warta Poznań, która po remisie w ostatniej kolejce z Chrobrym Głogów spadła z fotela lidera Fortuny 1.ligi podejmie Zagłębie Sosnowiec, które potrzebuje punktów jak tlenu, aby oddalić się od strefy spadkowej.