SzS
Hydrotruck wygrał w Krośnie
Hydrotruck wygrał w Krośnie archiwum
W niedzielnym spotkaniu Energa Basket Ligi, Miasto Szkła Krosno przegrało z Hydrotruckiem Radom. Dla zespołu gości wygrana oznacza, że raczej nie spadną już z ligi.

Miasto Szkła Krosno - Hydrotruck Radom 76:92 (16:26, 28:16, 11:28, 21:19)

Krosno: Krefft 23 (5), Hinds 17 (3), Alexis 12, Loveridge 9 (3), Put 9, Bojanowski 2, Oczkowicz 2, Sekulović 2, Szczypiński 0, Grochowski 0.
Hydrotruck: Williams 24 (1), Mielczarek 21 (5), Sanadze 15 (2), Trotter 15 (3), Zegzuła 8 (2), Lindbom 7, Wątroba 2, Piechowicz 0, Tyszka 0, Wall 0, Neal 0.

Był to bardzo ważny mecz dla obu drużyn, które walczą o utrzymanie. Po prawie czteromiesięcznej przerwie do kadry wrócił Filip Zegzuła, który wrócił po operacji kręgosłupa. Zdobył osiem punktów i widać było, że jest głodny gry. W końcówce sezonu może być dobrym uzupełnieniem Cullena Neala, który gra słabo.
W ekipie gospodarzy w akcji zobaczyliśmy Macieja Bojanowskiego i Mateusza Szczypińskiego, byłych zawodników Rosy.

Nie licząc drugiej kwarty, radomski zespół zagrał dobre spotkanie i zasłużenie wygrał mecz.
Dobrze w to spotkanie wszedł Jervis Williams, trafiając z dystansu. Kolejne fragmenty należały do gospodarzy, którzy od stanu 2:5 doprowadzili do 9:5. Przebudził się Hydrotruck. Po trójkach Artura Mielczarka i Obie Trottera i bardzo dobrych akcjach Sanadze, radomska drużyna wypracowała sobie przewagę (9:19). Krosno w ataku było momentami bardzo bezradne.

Radomianie poczuli się zbyt pewnie, bo w drugiej kwarcie zaczęli popełniać szereg błędów w każdym elemencie. Zwłaszcza w obronie zespół kompletnie sobie nie radził. Przez trzy minuty nie trafili do kosza i zrobiło się 27:31. Po trójce Loveridge'a było już tylko 30:31. Chwilę później gospodarze powrócili na prowadzenie. Loveridge po trójce dał gospodarzom prowadzenie 44:38. W końcówce kwarty przebudziła się radomska drużyna i po trafieniach Mielczarka, Williamsa i Trottera ponownie wyszła na prowadzenie 44:45 i takim wynikiem zakończyła się pierwsza kwarta.

Trzecia kwarta ponownie należała do Smoków z Radomia. Po wyrównanym fragmencie, bardzo dobrze w defensywie zaczeła grać ekipa z Radomia. Udało się w kilku akcjach zatrzymać Hindsa, najskuteczniejszego gracza ligi. W 25 minucie Hydrotruck odskoczył na 50:60. Z dystansu trafił Trotter, a po przechwycie Mielczarka zespół trenera Witki zdobył kolejnych pięć "oczek". Przed ostatnią częścią gry Krosno traciło do naszych zawodników 18 punktów.

W czwartej kwarcie gospodarze nie poradzili sobie z obroną Hydrotrucku i z każdą minutą tracili już nadzieje na dobry wynik. Zespół z Radomia spokojnie kontrolował wydarzenia na boisku i szedł w stronę punktowego rekordu w tym sezonie. Trzeba przypomnieć, że dla naszej drużyny to dopiero druga wygrana wyjazdowa w tym sezonie.
Cieszy fakt, że w najważniejszym meczu, drużyna z Radomia potrafiła się zmobilizować i zainkasować punkty!

(ZDJĘCIA) Zachwycająca forma pięknej, radomskiej trenerki. Pomogła już wielu ludziom