Wiceliderka wygrywa etap Giro d'Italia kobiet. Dwie Polki w drugiej dziesiątce

Damian Świderski
Belgijka Lotte Kopecky z ekipy Team SD Worx — Protime wygrała w piątym etapie wyścigu kolarskiego Giro d'Italia kobiet. Etap odbył się w czwartek z Frontone do Foligno (108 km). Liderka wyścigu Elisa Longo Borghini z Lidl-Trek była w czwartek osiemnasta, ale zachowała pierwszą pozycję w całej imprezie.
Lotte Kopecky z Belgii wygrała etap na Giro d'Italia. Dwie Polki w drugiej dziesiątce YT/Giro d Italia

Spis treści

Kopecky wygrywa etap. Polki przed liderką całego wyścigu

Lotte Kopecky ukończyła etap najszybciej z aż 125-osobowego peletonu. Została na drugim miejscu w całym wyścigu, lecz jej strata do Borghini zmalała do zaledwie trzech sekund. Czwartkowy etap jako druga ukończyła Włoszka Chiara Consonni (UAE Team ADQ), a na trzecim miejscu uplasowała się Kubanka Arlinis Sierra (Movistar). Kopecky wygrała 45. etap w swojej karierze. Po słabych poprzednich etapach wreszcie dobry dzień na Giro d'Italia kobiet zaliczyły reprezentantki Polski. Marta Jaskulska (Ceratizit-WNT) ukończyła etap na wysokiej 15. pozycji, a Agnieszka Skalniak-Sójka (Canyon-SRAM) była siedemnasta. Oznacza to, że dwie Polki przyjechały na metę przed liderką wyścigu. Trzecia z Polek, Dominika Włodarczyk (UAE Team ADQ) została sklasyfikowana na 38. miejscu.

Jak wygląda klasyfikacja po pięciu etapach Giro d'Italia kobiet?

W klasyfikacji generalnej całego Giro d'Italia kobiet liderką pozostała Longo Borghini, ale jej przewaga nad Kopecky zmalała do trzech sekund. Trzecie miejsce zajmuje Dunka Cecilie Uttrup Ludwig - 38 s straty. Najlepsza z Polek jest Włodarczyk. Zajmuje 33. miejsce. Jaskulska jest 55, a Skalniak-Sójka 57. Przed zawodniczkami jeszcze trzy etapy Giro d'Italia kobiet. Wyścig zakończy się w niedzielę 14 lipca.