1 1 połowa

GKS Katowice

1

1 1 połowa

• Po tym jak gospodarze dominowali w pierwszej części meczu, druga połowa toczyła się pod dyktando gości. Remis w tym spotkaniu oznacza, że układ sił na szczycie tabeli po tej kolejce się nie zmieni. Widzew pozostaje na fotelu wicelidera, a GKS Katowice znajduje się na trzeciej lokacie.

• Koniec spotkania! Widzew dzieli się punktami z GieKSą!

• Mrozek spokojnie łapie piłkę w ręce. Nie będzie zagrożenia.

• Mandiangu wrzuca na dłuższy słupek!

• Arbiter odgwizduje przewinienie na wysokości pola karnego gości. Żółtą kartkę ogląda Arkadiusz Jędrych.

• Rumin wychodził na świetną pozycję i mógł stanąć przed "setką"! Pawłowski wyszedł jednak daleko od bramki i wybił piłkę.

• Arbiter dolicza 4 minuty do drugiej części spotkania!

• O dużym szczęściu może mówić Mrozek, ponieważ piłka o kilka centymetrów minęła po tym strzel jego bramkę.

• Mandiangu wrzucił piłkę z ponad 25 metrów w pole karne GieKSy! Tam do piłki dopadł Kita, który głową chciał skierować piłkę do siatki!

• Chwila na uspokojenie gry. Widzew wykonywać będzie rzut wolny z linii środkowej boiska.

• Do notesu sędziego trafia również Wroński.

• Kosakiewicz również ogląda żółty kartonik!

• Michalski ukarany żółtą kartką za faul taktyczny!

• Widzew wychodzi z kontrą!

• Kolejna zmiana w ekipie gości! Daniel Rumin pojawia się na boisku za Dawida Rogalskiego.

• Mandiangu postanowił uderzyć miękko, technicznie ze skraju pola karnego na długi słupek! Mrozek wyciągnął się jak struna i sparował piłkę za linie końcową boiska!

• Adrian Błąd opuszcza boisko. W jego miejsce wchodzi Marcin Urynowicz.

• Przemysław Kita próbował opanować piłkę i poczekać na wsparcie kolegów. Szybko doskoczyli do niego piłkarze z Katowic i zabrali mu futbolówkę.

• Na stadionie w Łodzi zebrało się dziś 17239 kibiców!

• Kolejna zmiana w ekipie gospodarzy. Daniel Mąka schodzi z placu gry. W jego miejsce Christopher Mandiangu.

• Piłka posłana na krótki słupek, gdzie dopada do niej Arkadiusz Jędrych i na nieszczęście gości posyła ją nad bramką Widzewa!

• Goście będą wykonywać na chwilę kolejny rzut rożny!

• Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego w pole karne Widzewa, gospodarze wybijają piłkę jak najdalej przed siebie.

• Pierwsza zmiana w zespole gości. Za Szymona Kiebzaka na placu gry melduje się Łukasz Wroński.

• Michalski zatańczył na skrzydle, ale ostatecznie podwojony traci futbolówkę.

• GieKSa wychodzi z kontrą!

• Kolejna zmiana w zespole gospodarzy. W miejsce Możdżenia wchodzi Adam Radwański.

• Sędzia upomina kartką Mateusza Możdżenia.

• Kornel Kordas opuszcza plac gry. W jego miejsce Marcel Pięczek.

• Błąd świetnie podał wzdłuż linii bocznej do Kiebzaka! Piłkarz gości nie zdążył jednak to piłki.

• Cała drużyna Widzewa znajduje się na swojej połowie. Goście natomiast spokojnie konstruują akcję.

• Piłka po strzale zawodnika Widzewa sprzed pola karnego poszybowała nad bramką gości. Mało brakło.

• Kosakiewicz ma mnóstwo miejsca i czasu, aby uderzyć na bramkę GieKSy!

• Pierwszy kwadrans II połowy zdecydowanie należy do gości z Katowic! Jak na razie brakuje jedynie skuteczności.

• Szybko GieKSa przeniosła grę pod bramkę rywala! Michalski zdecydował się na mocny strzał i gdyby nie interwencja Pawłowskiego, goście mogliby prowadzić.

• Kosakiewicz mógł wyprowadzić Widzew na prowadzenie! Świetne, techniczne uderzenie minęło jednak nieznacznie słupek bramki Mrozka.

• Kiebzak zdecydował się uderzyć sprzed pola karnego! Bramkarz gospodarzy nie musiał jednak interweniować. Strzał poszybował wysoko nad poprzeczką.

• Sędzia odgwizduje kolejny faul. Nieprzepisowo zatrzymany został Michalski.

• Sędzia upomina kartką Wojciecha Pawłowskiego.

• Pretensje gości do arbitra! W polu karnym Widzewa upada piłkarz GieKSy, jednak sędzia odgwizduje wcześniejszy faul, który miał miejsce tuż przed linią pola karnego!

• GieKSa próbuje wyciągnąć rywali na swoją połowę rozgrywając piłkę po obronie.

• Michalski zatańczył na prawym skrzydle i dośrodkował w pole karne! Do strzału już składał się jeden z piłkarzy gości, ale Możdżeń wrócił i wybił piłkę za linię boczną.

• Sędzia zmuszony jest przerwać grę! Po walce w polu karnym Widzewa, z murawy nie podnosi się Dejmek.

• Czas na drugą połowę hitu 14. kolejki II ligi! Zaczynamy!

• Pierwsze 45 minut zdecydowanie należało do gospodarzy tego spotkania. Widzew częściej meldował się pod bramką rywali i oddał więcej strzałów na bramkę Bartosza Mrozka.

• Sędzia kończy pierwszą część spotkania!

• Kapitan gości, Adrian Błąd ukarany żółtą kartką!

• Sędzia dolicza minutę od pierwszej części gry!

• Kosakiewicz wrzuca piłkę na długi słupek szukając Tenżyny! Ten blokowany przez rywala nie jest w stanie jednak zamknąć akcji.

• Pierwsze upomnienie w tym meczu! Ukarany kartką zostaje Michał Gałecki.

• Kolejna próba przerzutu piłki do Michalskiego! Tym razem podanie było zbyt mocne i kończy za linią końcową boiska.

• Pawłowski wychodzi z bramki i piąstkuje piłkę przed pole karne!

• Faulowany na prawym skrzydle zawodnik gości! Katowiczanie będą wykonywać rzut wolny.

• Robak świetnie podaje piętą do Gutowskiego! Ten wchodzi w pole karne i podaje do kolegów, jednak przytomnie zachowuje się obrona GieKSy i wybija futbolówkę!

• Daniel Tanżyna nie podnosi się z murawy po walce w powietrzu.

• Kiebzak został wypuszczony przez kolegów i popędził na bramkę gospodarzy! W ostatniej chwili piłkę wślizgiem wybija jednak Zieleniecki

• Kilka szybkich podań doprowadza gości pod pole karne Widzewa! Ostatecznie goście byli w stanie nawet oddać strzał, jednak był on zbyt słaby, aby zaskoczyć Pawłowskiego.

• Widzew cały czas okupuje okolice pola karnego katowiczan! Za chwilę gospodarze wykonywać będą rzut rożny.

• Poczobut faulowany na lewym skrzydle. Widzew wykonywać będzie rzut wolny ok. 20 metrów od bramki.

• Sebastian Zieleniecki chciał odegrać piłkę głową do bramkarza. Podanie to przeciął Rogalski, który lobuje golkipera Widzewa i wpisuje się na listę strzelców.

• GOOOOOOOOL! GieKSa doprowadza do remisu!

• Widzew wybija piłkę z własnego pola karnego, jednak w strefie środkowej boiska są tylko zawodnicy GieKSy. Goście wciąż przy piłce.

• Świetny przerzut do Michalskiego. Ten przyjął piłkę na skrzydle, odwrócił się i dośrodkował, jednak defensywa gospodarzy czujnie wybija piłkę w pole.

• Defensorzy gości blokują centrę w pole karne. Widzew wykonywać będzie rzut rożny!

• Goście próbowali rozegrać akcję prawą stroną boiska. Ich plany pokrzyżował jednak strzelec bramki, Poczobut.

• Widzew wykorzystuje kolejne złe rozegranie gości! Kolejne uderzenie gospodarzy z dystansu mija jednak bramkę GKS'u!

• Gospodarze oddali inicjatywę katowiczanom po otwarciu wyniku. GieKSa próbuje ataku pozycyjnego.

• Adrian Błąd podaje do Szymon Kiebzaka, jednak ten w ostatniej chwili zostaje powstrzymany wślizgiem!

• GOOOOOL! Widzew wychodzi na prowadzeni! Na listę strzelców wpisuje się Bartłomiej Poczobut!

• Gospodarze chcą od samego początku przejąć inicjatywę w meczu! Goście zmuszeni do obrony!

• Gutowski już w pierwszych minutach chciał sprawdzić Mrożka! Jego próba poszybowała jednak wysoko nad poprzeczką.

• Czas rozpocząć hit 14. kolejki! Sędzia zaczyna zawody!

• - Widzew musi spodziewać się ciężkiego meczu, ponieważ GieKSa nie jedzie na mecz, aby przegrać. Forma katowiczan jest coraz lepsza i ta drużyna prezentuje się z meczu na mecz coraz lepiej. Osobiście nie odważyłbym się wskazać faworyta tego meczu.

– stwierdził związany z oba klubami Marek Koniarek

• - Myślami już jestem przy meczu z Widzewem Łódź, bo to bez wątpienia jeden z hitów całego sezonu. Nie obawiamy się Widzewa, jedziemy tam z założeniem zabrania pełnej puli.

- mówił po ostatnim meczu z Elaną pomocnik GKS’u, Maciej Stefanowicz.

• - Na takie spotkania czekają kibice, a my zdajemy sobie sprawę, że musimy ciągle grać na naszym najwyższym poziomie. Śledzimy to, co się dzieje w II lidze, wiemy, że GKS jest z pewnością jednym z kandydatów do awansu. Drużyna ta wygrała ostatnio kilka spotkań z rzędu i nie jest to przypadek

– mówił przed meczem trener Widzewa, Marcin Kaczmarek

• Obie drużyny notują świetną serię pięciu kolejnych zwycięstw ligowych z rzędu. Co ciekawe, obie ekipy ostatni raz przegrały 25 sierpnia, w 6. kolejce. Widzew uległ 0:1 Skrze w Częstochowie, a katowiczanie 0:1 ulegli Górnikowi Łęczna, w meczu wyjazdowym.

• Witamy! Już niebawem rozpocznie się hit 14. kolejki II ligi, w którym Widzew Łódź będący na drugim miejscu w ligowej tabeli, podejmie znajdujący się jedną pozycję niżej GKS Katowice!