Wieczysta Kraków - Chełmianka. Seria trwa, Wieczysta kontynuuje marsz do II ligi

Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków pokonała Chełmiankę 2:0
Wieczysta Kraków pokonała Chełmiankę 2:0 Joanna Urbaniec
Wieczysta Kraków - Chełmianka 2:0 w meczu 27. kolejki III ligi (gr. IV), rozegranym w sobotę 6 maja. To piąte z rzędu zwycięstwo Wieczystej, która utrzyma pozycję lidera tabeli. Złą wiadomością płynącą dla żółto-czarnych z tego spotkania jest kontuzja Hennosa Asmelasha.

Pierwszy strzał - już w 33 sekundzie. Szwed dał wtedy robotę Mikułce, a Chełmianka - z pięcioma młodzieżowcami w składzie, no i grająca z wiatrem - w kolejnych minutach starała się pokazać, że nie przyjechała na ścięcie. Wieczysta groźnie zaatakowała w 10 min, Torres stworzył okazję Danielakowi, a jego strzał zablokował obrońca. Za moment, po centrze Hebla, Kołodziej nie zdołał dobrze zagłówkować.

- Wieczysta, my chcemy gola! - wyśpiewali kibice pod koniec pierwszego kwadransa, zapewne z intencją pobudzenia zespołu. No bo na gola się nie zanosiło. Goście bronili się aktywnie i skutecznie. A piłkarze Wieczystej nie dociskali rywala. Albo - jeśli ktoś woli taką wersję - budowali swoje akcje cierpliwie, choć dłuższe ich sklejanie było trudne.

W 28 min z rzutu wolnego, z 25 m, Hebel huknął tuż nad bramką. Na lewym skrzydle szarpał Danielak, ale ani te akcje, ani stałe fragmenty wciąż nie zmieniały wyniku. Z trybun popłynęło: - Walczyć, trenować, Wieczysta musi panować...

Ale Wieczysta wciąż nie dochodziła do klarownych sytuacji bramkowych. Taką przyniósł dopiero kiks obrońcy Chełmianki w polu karnym. Piłkę przejął Majewski, jego zagranie gola jeszcze nie przyniosło, ale strzał Torresa przy dalszym słupku już tak. 36 minuta, 1:0.

Trzy minuty później, po kornerze, piłce do bramki gości nie pozwolił wpaść Mroczek. Ale gol naruszył Chełmiankę, gospodarze starali się natomiast pójść za ciosem. W pierwszej połowie im się to nie jednak nie udało, a druga zaczęła się dla Wieczystej fatalnie - kontuzją Asmelasha. Ten uraz kolana, jakiego nabawił się Holender przy próbie powstrzymania ataku rywala, na pierwszy rzut oka wygląda poważnie.

Potem był fajny strzał Majewskiego z wolnego, i świetna interwencja Ciołka, który wybił piłkę zmierzającą w "okienko". Te wydarzenia widzieli już kibice Chełmianki, którzy dotarli na stadion w przerwie. Także w przerwie zaczął padać deszcz, który towarzyszył piłkarzom w drugiej połowie.

Mecz się zaostrzył, posypały się kartki. Przyjezdni starali się kąsać, by wyrównać. Ale w 68 min to Wieczysta wyprowadziła kluczową akcję. Klimczak dośrodkował, a blisko bramki Misaka sfaulował Perdun. Rzut karny wykorzystał Faworow.

Gospodarze mogli wynik podwyższyć, ale Chełmianka też nie dawała za wygraną, w 85 min Gierała z linii pola karnego nieznacznie się pomylił. Następnie mocne uderzenie Szweda obronił Mikułko, a w doliczonym czasie Kułynycz fatalnie spudłował z 13 metrów.

Ile punktów przewagi nad Stalą Stalowa Wola będzie miała po tej kolejce Wieczysta? Dowiemy się po meczu "Stalówki" z Podhalem w Nowym Targu. W tym momencie krakowianie są cztery punkty nad wiceliderem.

Wieczysta Kraków - Chełmianka 2:0 (1:0)

Bramki: 1:0 Torres 36, 2:0 Faworow 70 karny.
Wieczysta: Mikułko - Asmelash (51 Bąk), Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Torres, Faworow, Majewski, Hebel (85 Głogowski), Danielak (62 Pałaszewski) - Misak.
Chełmianka: Ciołek - Futa, Kułynycz, Stępień, Szczodry (90 Kotko) - Szwed, Mroczek (66 Myśliwiecki), Wójcik (46 Czułnowski), Marczuk, Perdun (76 Bednara) - Knap (76 Gierała).
Sędziował: Maciej Węgrzyk (Rybnik). Żółte kartki: Misak, Koncewicz-Żyłka, Faworow - Szwed, Ciołek, Mroczek. Widzów: 600.