Wieczysta Kraków. Wielkie emocje w meczu na szczycie. Gol w ostatniej akcji!

Tomasz Bochenek
Wieczysta Kraków i Stal Stalowa Wola mają idealnie równy bilans bezpośrednich spotkań w tym sezonie. Jesienią w Krakowie też było 1:1 Andrzej Banaś
Wieczysta Kraków w ostatniej akcji meczu na szczycie uratowała pozycję lidera! Stal Stalowa Wola - Wieczysta 1:1 w spotkaniu 22. kolejki III ligi (gr. IV), rozegranym w sobotę 1 kwietnia w Stalowej Woli. Gospodarze prowadzili od 38 minuty, a goście do wyrównania doprowadzili w 90+5 min, po strzale Maksymiliana Hebla. Krakowianie tym samym zachowali w tabeli 1-punktową przewagę nad "Stalówką".

Stal Stalowa Wola - Wieczysta Kraków. Prawdziwy hit III ligi

To było grube wydarzenie. Na obie duże trybuny sprzedano wszystkie bilety, pusty był sektor dla gości - oficjalnie podana frekwencja to 3440 osób. Tak licznej widowni nie miał jeszcze żaden III-ligowy mecz w tym sezonie.

Stal, napędzana dopingiem, zaczęła mocno. Pierwszy bramce Wieczystej zagroził w 10 min szarżujący w polu karnym Wydra - mocno uderzył w bliższy róg, Mikułko obronił. Za moment był zupełnie nieudany strzał Imieli, ale generalnie rzecz biorąc goście w obronie mieli w tej fazie spotkania sytuację pod kontrolą.

Milczenie w ofensywie krakowianie przerwali w 20 min. Na prawej flance Torres ograł Olszewskiego i wyłożył piłkę przed w zasadzie pustą bramkę Misakowi. Słowak nie zdołał jednak uderzyć czysto, spudłował - a to była naprawdę dobra okazja. Dwie minuty później Torres wziął już sprawy we własne ręce; jego strzał obronił Smyłek.

To był mecz godnych siebie rywali, dla Wieczystej dużo, dużo bardziej wymagający niż ten z Orlętami tydzień wcześniej, gdy w roli trenera żółto-czarnych debiutował Wojciech Łobodziński. W Stalowej Woli jego piłkarzom trudniej było zdobywać teren, nie byli stanie skleić dłuższych akcji. A w 36 min znów zaatakowała Stal - po kontrze w pole karne z piłką wpadł Wydra, znalazł się przed Mikułką, a ten nogami obronił jego strzał.

To bardzo udana interwencja golkipera Wieczystej, jej efektem rzut rożny. I po dośrodkowaniu z kornera "Stalówka" objęła prowadzenie! Głową idealnie uderzył piłkę Pikuła, 17-latek, dla którego był to pierwszy występ w tej rundzie.

Goście nie dochodzili do klarownych okazji, także po przerwie nie potrafili rozwinąć skrzydeł. Do podniesienia siły ofenswynej krakowian wysłany został z ławki Jankowski, który na wiosnę jeszcze nie grał, bo leczył kontuzję. Wieczysta mniej więcej po godzinie gry zaczęła przejmować inicjatywę, lecz szansę na gola w 65 min mieli stalowcy: Szuszkiewicz z 10 m uderzył nad poprzeczkę. W 72 min naciskany przez Jankowskiego po dośrodkwaniu Smyłek wypuścił piłkę z rąk, ale szybko opanował sytuację.

Przewaga gości rosła, coraz więcej mieli stałych fragmentów. W 76 min po kornerze niecelnie główkował Danielak, pięć minut później po "główce" Koncewicza-Żyłki udanie interweniował Smyłek. Co chwilę pod bramką gospodarzy było gorąco. W doliczonym czasie gry bramkarz Stali obronił strzał Majewskiego, trwał napór. No i w 90+5 min, po kolejnym rzucie rożnym, wybitą za pole karne piłkę kopnął z 22 metrów Hebel, trafiając do siatki.

Czołówka tabeli wygląda teraz tak: 1. Wieczysta 44 pkt, 1. Stal Stalowa Wola 43, 3. Cracovia II 42.

Stal Stalowa Wola - Wieczysta Kraków 1:1 (1:0)

Bramki: 1:0 Pikuła 38, 1:1 Hebel 90+5
Stal: Smyłek - Rogala, Pikuła (72 Kucharczyk), Banach - Kowalski, Soszyński, Kołbon, Olszewski (72 Ziarko) - Wydra (78 Wojtak), Imiela (78 Duda) - Szuszkiewicz (78 Iwao).
Wieczysta: Mikułko - Asmelash, Kołodziej, Koncewicz-Żyłka, Klimczak - Torres, Pietras (82 Hebel), Pałaszewski (46 Faworow), Majewski, Danielak - Misak (59 Jankowski).
Sędziował: Łukasz Szczech (Warszawa). Żółta kartka: Faworow. Widzów: 3440.