Marcin Gołembiewski
Anwil Włocławek pokonał King Wilki Morskie Szczecin 78:54 w pierwszym meczu I rundy play off . Goście w 3. kwarcie zdobyli tylko 3 punkty!

Anwil Włocławek - Wilki Morskie Szczecin 78:54 (20:11, 19:20, 22:3, 17:20)
ANWIL: Diduszko 17 (1), Jelinek 13 (1), Dmitriew 8 (2), Łączyński 5, Bristol 4 oraz Andjusic 13 (3), Hanke 6, Tomaszek 5, Stelmach 3 (1), Skibniewski 2, Chyliński 2, Warszawski 0.
WILKI: Robinson 12 (2), Aiken 8, Gaines 8, Leończyk 3, Majewski 2 oraz Nikolic 6, Kikowski 5 (1), Galdikas 4, Majcherek 3 (1), Brown 3, Nowakowski 0, Garbacz 0.

Statystyki zespołów
ANWIL: za 1 - 18/23, za 2 - 18/36, za 3 - 8/26, 17 asyst, 42 zbiórki (12 w ataku), 11 strat, 10 przechwytów, 3 bloki, 20 fauli.

WILKI MORSKIE: za 1 - 10/13, za 2 - 16/46, za 3 - 4/23, 9 asyst, 42 zbiórki (16 w ataku), 18 strat, 7 przechwytów, 5 bloków, 21 fauli.

Obrona Anwilu funkcjonowała tak, że rywale momentami nie wiedzieli, co robić. W pierwszej kwarcie zdobyli tylko 3 pkt. z gry. W drugiej przegrywali już 21:39 po pięknej akcji Kamila Łączyńskiego (8 asyst, 3 zbiórki), który podał do Dawida Jelinka (3/9 z gry, 6/6 z wolnych), a ten zakończył wsadem. Ale wszystko przebiła 3 kwarta, w której Wilki Morskie zdobyły tylko 3 pkt. - z gry Uros Nikolic i jeden wolny Pawła Kikowskiego. Niekwestionowanie najlepszy zawodnik na boisku Bartosz Diduszko (5/7 z gry, 6/6 z wolnych, 6 zbiórek) sam uzyskał w tej kwarcie 11 pkt. Prowadząc 61:34 mecz już był rozstrzygnięty.

Jedyną rzeczą, do której można mieć pretensje do końcówka drugiej kwarty. Po wspomnianym wsadzie Jelinka Anwil przegrał ją 0:10 i zrobiło się 31:39. Ale już pierwsze minuty trzeciej kwarty, pokazały, kto rządzi w Hali Mistrzów. Wilki Morskie nie potrafiły zdobyć punktu przed 6,5 minuty!

- 3 kwarta nas dyskwalifikuje ze wszystkiego. Jeżeli chcemy o czymś myśleć nie możemy w 10 minut rzucić tylko 3. punktów. Do tej pory byliśmy drużyną ataku. Anwil to zweryfikował - powiedział Marek Łukomski, trener Wilków.

Anwil prowadzi w serii do 3 zwycięstw 1:0. Drugi mecz w niedzielę także w Hali Mistrzów. Początek o godzinie 18.

Trener Anwilu Igor MiIicić i Michał Chyliński

Trener Marek Łukomski i Maciej Majcherek

Materiał oryginalny: Wielka obrona Anwilu. Tylko 3 punkty zdobyte przez Wilki Morskie w kwarcie [wideo, zdjęcia] - Gazeta Pomorska