Przeglądaj galerię za pomocą strzałek na klawiaturze
Następne
Przesuń zdjęcie palcem
Znakomitą końcówkę 42. Rajdu Dakar miał Maciej Giemza z...

Wielka radość Macieja Giemzy. Ostatni etap ukończył na 9 miejscu, a w sumie zajął 17. pozycję w prestiżowym Rajdzie Dakar [ZDJĘCIA]

Znakomitą końcówkę 42. Rajdu Dakar miał Maciej Giemza z Piekoszowa. Motocyklista reprezentujący Orlen Team na ostatnim piątkowym etapie w Arabii Saudyjskiej zajął dziewiąte miejsce.

To najwyższe lokata Maćka podczas jego startów w Rajdzie Dakar, a w tym roku już po raz trzeci uczestniczył w tej prestiżowej imprezie. W klasyfikacji generalnej rajdu zajął 17 miejsce, a więc poprawił swoje najlepsze dotychczasowe osiągnięcie. Była nim 24. pozycja, którą uzyskał w debiucie na tej imprezie.

12 dni rywalizacji na dystansie 7500 kilometrów, z czego 5000 stanowiły odcinki specjalne, nowa lokalizacja, nowy sposób organizacji – dla zawodników ORLEN Team tegoroczny rajd Dakar z pewnością był dużym wyzwaniem. Po ostatnim etapie 12. miejsce w klasyfikacji generalnej samochodów zajął Martin Prokop, 19. był Kuba Przygoński. Najlepszy wynik z dotychczasowych startów na Dakarze osiągnął Maciej Giemza, który w gronie motocyklistów uplasował się na 17. pozycji. 5 miejsce w zestawieniu quadów zajął Kamil Wiśniewski.

Ostatni etap rajdu Dakar 2020 prowadził z Haradh do Qiddiya. Po liczącym 262 kilometry dojeździe zawodnicy rywalizowali na odcinku specjalnym o długości 167 kilometrów. Bardzo dobrze na nim radził sobie Maciej Giemza, który dojechał do mety na 9. pozycji.

– Ukończenie pierwszego Dakaru w Arabii Saudyjskiej to jest bardzo cenne doświadczenie biorąc pod uwagę kolejne edycje, które się tu odbędą. Na ostatnim odcinku czułem się bardzo dobrze, jechałem w grupie kilku szybkich zawodników, przez większą część odcinka znajdowałem się w okolicy piątej pozycji, pod koniec trochę zwolniłem, ale i tak osiągnąłem swój najlepszy wynik na etapie do tej pory. W klasyfikacji generalnej awansowałem o jedną pozycję i bardzo się cieszę, że dojechałem do mety, bo to zawsze jest fajne uczucie, zwłaszcza na rajdzie Dakar – podsumował swój występ Maciej Giemza dla strony ORLEN Team.
(dor)

Oto prezent Michała Probierza dla Kuby Wojewódzkiego. Wręczył mu pewien upominek

Zgoda Śląska Wrocław romansuje z Putinem?! Wstyd!

Polski zespół bliżej triumfu w Lidze Mistrzyń! Wyjazdowe zwycięstwo tarnobrzeżanek!