Wielki triumf koszykarzy Stelmetu Enei BC Zielona Góra! Mistrz Polski pokonany w pięknym stylu

Andrzej Flügel
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra pokonali Anwil Włocławek.
Koszykarze Stelmetu Zielona Góra pokonali Anwil Włocławek. Paweł Czerniak
Koszykarze Stelmetu Enei BC Zielona Góra nie dali szans mistrzowi Polski! Pokonali (95:79) Anwil Włocławek w jego hali i umocnili się na czele tabeli Energa Basket Ligi.

Anwil Włocławek - Stelmet Enea BC Zielona Góra 79:95 (12:30, 23:16, 14:24, 30:25)
Anwil: Simon 16 (1), Dowe 14 (1), Ledo 13 (1), Sokołowski 7, Szewczyk 5 oraz: Freimanis 15 (3), Wadowski 5 (1), Sulima 2.
Stelmet: King i Meier po 12 (2), Hakanson 10 (2), Radić 7, Thomasson 5 oraz: Zyskowski 21 (2), Gordon 12, Ponitka 9 (1), Koszarek 7 (1).

Gospodarze przystąpili do meczu osłabieni, w naszym zespole nie mógł zagrać Mikołaj Witliński. Zaczęliśmy znakomicie. Szybko, odważnie ze znakomitą skutecznością. Anwil był bezradny w obronie i nieskuteczny w ataku. Stąd szybko osiągnęliśmy sporą przewagę. W 5 min po trafieniu Jarosława Zyskowskiego było 16:4 dla nas. Potem, ciągle wszystko nam wychodziło, a gospodarzom prawie nic. Kapitalną pierwszą kwartę zakończył Zyskowski. Wynik 30:12 dla rywali to było od dawna coś niespotykanego w Hali Mistrzów.

Zespół Cheerleaders Zielona Góra towarzyszy koszykarzom od wielu lat. W hali CRS zagrzewa zespół Stelmetu Enei BC do walki w Energa Basket Lidze i rozgrywkach VTB. Co jakiś czas zmienia się skład ekipy. Tej grupy dziewcząt wcześniej nie prezentowaliśmy. Zobaczcie, jak wygląda piękniejsza strona zielonogórskiego basketu.  POLECAMY: „Zdemolowany" rywal! Stelmet wygrał dziesiąty mecz z rzędu [ZDJĘCIA]ZOBACZ TEŻ: Kibice super się postarali! Nieśli Stelmet do wygranej nad Treflem Sopot [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Tak prezentują się cheerleaderki Stelmetu Enei BC Zielona Gó...

Drugą kwartę zaczęliśmy w podobnym stylu. Pierwsze pięć punktów było udziałem Stelmetu i w 12 min po osobistych George Kinga wygrywaliśmy już 35:12. Było pewne, że tak dobry zespół jak Anwil w końcu się otrząśnie, zacznie trafiać lepiej bronić i już nam tak łatwo nie będzie. Tak się właśnie stało. Przez kilka minut zielonogórzanie jakby stracili rytm. Zaczęli popełniać błędy. W 14 min wygrywali 38:18, a w 17 min już tylko 40:31. Te trzy minuty zakończone wynikiem 13:2 dla gospodarzy musiały niepokoić. Zespoły schodziły na przerwę przy prowadzeniu Stelmetu 46:35. Te nieszczęsne trzy minuty pozwoliły gospodarzom wrócić do gry.

Na szczęście zielonogórzanie zapomnieli o tych swoich minutach słabości. Znów grali z werwą, świetnie asystowali i nie pozwolili Anwilowi by się niebezpiecznie zbliżył. W 25 min po rzucie Tony’ego Meiera Stelmet wygrywał 55:39. Do końca trzeciej kwarty nasi nie tylko pozwolili się dogonić a jeszcze powiększyli przewagę. Przed czwartą kwartą wygrywaliśmy 70:49. Kibice miejscowych może jeszcze mieli cień nadziei ale zielonogórzanie szybko jej ich pozbawili. Grali znakomicie, a rywal nie miał nic do powiedzenia. W 35 min po trzypunktowej akcji Kinga nasz zespół wygrywał 85:55. Potem już smakowaliśmy zwycięstwo nie starając się specjalnie by je jeszcze śrubować i dodatkowo pognębić rywala. Nasz zespół pokazał klasę. Brawo Stelmet.

Koszykarze Stelmetu Enei BC bardzo się starali, by wygrać trzeci w tym roku mecz w lidze VTB. Rywal jednak okazał się za silny. Zielonogórzanie przegrali na własnym terenie z Unicsem Kazań 89:100. Kibice oczywiście, jak zawsze robili, co mogli, by dodać mocy koszykarzom. Obejrzyjcie na zdjęciach >>>> POLECAMY: Tak prezentują się nowe cheerleaderki Stelmetu Enei BC [ZDJĘCIA]POLECAMY: Piotr Protasiewicz tak tańczył Zumbę [ZDJĘCIA]OBEJRZYJ: Co robił Łukasz Koszarek w więzieniu?

Kibice robili wiele, by dodać mocy koszykarzy Stelmetu Enei ...